Tashmë mund të bëni “Retweet” me imazhe, video dhe GIF

07.05.2019 20:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tashmë mund të bëni “Retweet” me imazhe, video dhe GIF

Duke filluar nga dita e sotme përdoruesit e Twitter mund të shtojnë imazhe, video dhe GIF në ri-cicërimat apo cicërimat e cituara. Kompania lançoi funksionin e ri në Android, iOS dhe uebsajtin mobil të Twitter ndërsa në desktop ende nuk ka mbërritur.

Shtimi i fotove, videove dhe përmbajtjeve multimedia punon siç ju e prisni duke klikuar “retweet with comment” dhe klikuar ikonën e imazhit ose GIF.

Duke si një shtesë e vogël në shërbim por Twitter thotë se nuk është e thjeshtë për ta dizajnuar në një mënyrë që të mos bëhet e bezdisshme kur të tjerët e shohin.

Twitter tha se e gjeti sfiduese faktin se njerëzit e kishin të vështirë të kuptojnë përmbajtjen e një cicërime kur komentet e bërë kishin përmbajtje media.

Kjo për shkak të dizajnit sepse shfaqeshin sikur të ishin dy cicërima të bashku. Për të adresuar këtë problem Twitter vendosi cicërimën origjinale në një kuti më të vogël.

Twitter thotë se disa marka dhe krijues kanë filluar të përdorin funksionin nga dita e parë. Në desktop ka probleme por presim që Twitter ta adresojë sa më të parë. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Drita dhe Ballkani luajnë baraz, Drita shpallet kampion

Drita dhe Ballkani luajnë baraz, Drita shpallet kampion

Klopp: E pamundur t’i dua lojtarët e mi më shumë

Klopp: E pamundur t’i dua lojtarët e mi më shumë

Zyrtare: Finalja e FA Cup luhet më 1 gusht

Zyrtare: Finalja e FA Cup luhet më 1 gusht

Mbappe konfirmon të ardhmen e tij

Mbappe konfirmon të ardhmen e tij

Ceca nervozohet me Dua Lipën: Vogëlushe, ulu njëherë!

Ceca nervozohet me Dua Lipën: Vogëlushe, ulu njëherë!

Arsenali me rekord negativ, sezoni më i dobët në Premierligë që 25 vjet

Arsenali me rekord negativ, sezoni më i dobët në Premierligë që 25 vjet

Sot luhen pesë ndeshje në Superligë, vëmendja në ndeshjen Gjilani – Ballkani

Sot luhen pesë ndeshje në Superligë, vëmendja në ndeshjen Gjilani – Ballkani

Gerrard: Anglisë i duhej një trajner si Klopp, Guardiola apo Mourinho

Gerrard: Anglisë i duhej një trajner si Klopp, Guardiola apo Mourinho

Cilësitë e menaxherëve të suksesshëm të shitjes

Cilësitë e menaxherëve të suksesshëm të shitjes

Mbappe premton qëndrimin në PSG: Pavarësisht çfarë ndodh, s’largohem

Mbappe premton qëndrimin në PSG: Pavarësisht çfarë ndodh, s’largohem

Çka mund të bëni kur ndiheni të vetmuar në punë?

Çka mund të bëni kur ndiheni të vetmuar në punë?

Ibrahimovic e frymëzon Milanin për ta mposhtur Sassuolon me 10 futbollistë

Ibrahimovic e frymëzon Milanin për ta mposhtur Sassuolon me 10 futbollistë

Merr fund sezoni për yllin e Interit

Merr fund sezoni për yllin e Interit

IHMK: Moti për dy ditë 22-23.07.2020

IHMK: Moti për dy ditë 22-23.07.2020

Dier vazhdon kontratën me Tottenhamin

Dier vazhdon kontratën me Tottenhamin

Revolucion tek Vushtrria, klubi hapë konkurs pune për 28 pozita

Revolucion tek Vushtrria, klubi hapë konkurs pune për 28 pozita