Tare: Rikthimi i lojtarëve të lënduar, lajm i mirë për Lazion

27.02.2019 10:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tare: Rikthimi i lojtarëve të lënduar, lajm i mirë për Lazion

Drejtori i Lazios, Igli Tare ka “mendim pozitiv” për gjysmëfinalen e parë të Kupës së Italisë kundër Milanit.

Shqiptari gjithashtu është i lumtur me rikthimin e lojtarëve që për një kohë të gjatë ishin të lënduar.

“Është pozitive që ne kemi Bastosin dhe Luiz Felipen sërish në skuadër, pasi na u nevojitën. Së fundi mund të dalim nga kjo krizë e tre javëve të fundit”, tha drejtori për Rai Sport.

“Ne shpresojmë të bëjmë një performancë të shkëlqyer dhe të fitojmë ndeshjet e ardhshme që do të jenë të rëndësishme për kualifikimin në finale”, pohoi Tare.

Igli Tare (Photo by Marco Rosi/Getty Images)

Ky i fundit u ndal edhe te eliminimi prej Ligës së Evropës, ku u arsyetua se për mungesë të lojtarëve nuk kanë mundur të marrin rezultatet pozitive.

“Natyrisht, ne do të kishim dashur të luanim kundër Sevillas me një skuadër të plotë. Më shumë pritej nga të dy ndeshjet, por tani duhet të presim”.

“Ne kemi nevojë për mendim pozitiv dhe mbështetjen e tifozëve tanë. Lazio do të ketë një fushatë të mirë nga tani deri në fund të sezonit”, pohoi 45-vjeçari.

Ndryshe, Lazio aktualisht zë pozitën e gjashtë të renditjes tabelore italiane me 38 pikë. /Telegrafi/


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë