Tani mund ta shpërndani pamjen e ekranit të telefonit tuaj Android me Google Duo

24.05.2018 05:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tani mund ta shpërndani pamjen e ekranit të telefonit tuaj Android me Google Duo

Sapo të nisni një telefonatë, do të shihni një buton që është i ri ,butonat e mikrofonit dhe butonat e lëvizjes së kamerës. Duo do të kapë vetëm atë që është në ekranin tuaj  kur ju prekni butonin.

Pas kësaj, do të shkoni në një ekran në Home ku mund ta përdorni telefonin në mënyrë normale. Ndërsa shpërndani pamjen e ekranit, do të shfaqet një përshkrim  portokalli, për më tepër ky rresht do të kthehet në ngjyrë blu kur ndaloni shpërndarjen e ekranit.

Për të ndaluar, prekni butonin e pushimit në kontrolluesin në formë pilule lundruese. Nëse doni të ndaloni shpërndarjen e ekranit në tërësi, ju mund ta prekni butonin X në kontrollues ose trokitni lehtë mbi Stop Sharing në njoftim.

Funksioni i shpërndarjes së ekranit duket të jetë i prishur në kohën e shkrimit. Marrësi duket të marrë vetëm një imazh të ngrirë dhe e vetmja mënyrë për të zhbllokuar imazhin është kur përfundon thirrja. Ndoshta një përditësim i ardhshëm do të rregullojë këtë çështje.

Në të ardhmen, Google Duo gjithashtu do t’ju lejojë të përgjigjeni direkt në mesazhet audio dhe video. Tani për tani mund të telefononi përsëri dërguesin për të filluar një bisedë të drejtpërdrejtë ose për të lënë një mesazh tjetër nëse nuk janë të disponueshëm.

Nëse doni të shfrytëzoni veçorinë e shpërndarjes së ekranit të Duo, duhet të keni versionin 34 të Google Duo. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Nga 'Vizion Plus'  në 'Klan', Turi tregon sa do paguhet në punën e re

Nga 'Vizion Plus' në 'Klan', Turi tregon sa do paguhet në punën e re

Formacioni i ditës së shtatë në Botëror, nuk mungon CR7

Formacioni i ditës së shtatë në Botëror, nuk mungon CR7

Historia e trishtë e këngëtares shqiptare: Nëna ndërroi jetë në prag të fejesës

Historia e trishtë e këngëtares shqiptare: Nëna ndërroi jetë në prag të fejesës

Shpëtohen arinjtë që për vite të tëra kishin qëndruar të mbyllur në kafaze, pa parë diellin me sy (Video)

Shpëtohen arinjtë që për vite të tëra kishin qëndruar të mbyllur në kafaze, pa parë diellin me sy (Video)

Sulmuesi i Marokut, Amrabat: Gjyqtari kryesor i kërkoi fanellën Ronaldos, ky është Botëror dhe jo cirk

Sulmuesi i Marokut, Amrabat: Gjyqtari kryesor i kërkoi fanellën Ronaldos, ky është Botëror dhe jo cirk

Çfarë ndodh në trup nëse fërkoni gishtat e caktuar vetëm një minutë

Çfarë ndodh në trup nëse fërkoni gishtat e caktuar vetëm një minutë

James Blunt performon në Londër këngën që i kushtoi kosovares më 1999

James Blunt performon në Londër këngën që i kushtoi kosovares më 1999

Arsyeja pse Ronaldo kishte një qëndrim ndryshe nga lojtarët tjerë gjatë intonimit të himnit kombëtar

Arsyeja pse Ronaldo kishte një qëndrim ndryshe nga lojtarët tjerë gjatë intonimit të himnit kombëtar

Habitë modelja e njohur, vë dorën në pjesën intime!

Habitë modelja e njohur, vë dorën në pjesën intime!

Marina Vjollca si kukull, për ku po përgatitet kështu

Marina Vjollca si kukull, për ku po përgatitet kështu

Juve arrin marrëveshje me Cancelon

Juve arrin marrëveshje me Cancelon

Majmuni i vogël ngec në gropën mbi 10 metra të thellë, fshatarët e shpëtojnë duke i hedhur litar (Video)

Majmuni i vogël ngec në gropën mbi 10 metra të thellë, fshatarët e shpëtojnë duke i hedhur litar (Video)

Nicki i bën të fala Kimit, reklamon të pasmet bombastike

Nicki i bën të fala Kimit, reklamon të pasmet bombastike

Njihuni me superushqimet që ju mbrojnë nga rreziku i kancerit

Njihuni me superushqimet që ju mbrojnë nga rreziku i kancerit

Fitore e vështirë e Spanjës ndaj Iranit

Fitore e vështirë e Spanjës ndaj Iranit

Këngëtarja kosovar “djeg” Tiranën, shpërblehet më çmim

Këngëtarja kosovar “djeg” Tiranën, shpërblehet më çmim