Taksat dhe këstet e kredisë të qytetarëve pezullohen nga Italia

11.03.2020 21:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Taksat dhe këstet e kredisë të qytetarëve pezullohen nga Italia

Pagesat e taksave dhe kësteve të kredisë do të pezullohen në të gjithë Italinë, si pjesë e masave për të zbutur goditjen ekonomike nga coronavirusi mbi familjet.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ka qenë Laura Castelli, zëvendësministrja e ekonomisë në Itali, që ka thënë për Radio Anch’io: “Po, do të jetë kështu, për individët dhe familjet”.

Ndryshe, Italia ka shtrirë masat e saj ndaj emergjencës ndaj coronavirusit, të cilat përfshijnë kufizimet e udhëtimit dhe një ndalim për tubime publike, për të gjithë vendin.

Të hënën, Kryeministri Giuseppe Conte urdhëroi njerëzit të qëndrojnë në shtëpi dhe të kërkojnë leje për udhëtime thelbësore.

Numri i vdekjeve ndaj coronavirusit në Itali u rrit edhe të hënën dhe vendi është më i godituri pas Kinës.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Taksat dhe këstet e kredisë të qytetarëve pezullohen nga Italia

Taksat dhe këstet e kredisë të qytetarëve pezullohen nga Italia

Kryetari i LDK’së: Në asnjë rast nuk do të humbet miqësia me SHBA’në

Kryetari i LDK’së: Në asnjë rast nuk do të humbet miqësia me SHBA’në

Ligjeratat në UP nisin të mbahen online për shkak Koronavirusin

Ligjeratat në UP nisin të mbahen online për shkak Koronavirusin

Nuk ndërpritën aktivitetet sportive, kabineti qeveritar kërkon që ndeshjet të zhvillihën pa shikus

Nuk ndërpritën aktivitetet sportive, kabineti qeveritar kërkon që ndeshjet të zhvillihën pa shikus

Coronavirusi, Kosova pezullon linjën ajrore dhe tokësore nga vendet me rrezik të lartë dhe të mesëm

Coronavirusi, Kosova pezullon linjën ajrore dhe tokësore nga vendet me rrezik të lartë dhe të mesëm

Qeveria merr vendim: Të gjitha shkollat mbyllen deri më 27 mars

Qeveria merr vendim: Të gjitha shkollat mbyllen deri më 27 mars

Haziri: Krenar që për 30 vjet rrugëtuam n’rreshtin e Ibrahim Rugovës

Haziri: Krenar që për 30 vjet rrugëtuam n’rreshtin e Ibrahim Rugovës

Haradinaj-Kurtit: Je marrë vesh për heqjen e taksës me zyrtarë që s’e kanë njohur Kosovën

Haradinaj-Kurtit: Je marrë vesh për heqjen e taksës me zyrtarë që s’e kanë njohur Kosovën

Presidenti i përgjigjet Kurtit: Jeni duke vazhduar me mashtrimet e tua, jeni kundër Amerikës

Presidenti i përgjigjet Kurtit: Jeni duke vazhduar me mashtrimet e tua, jeni kundër Amerikës

DASH: Në Kosovë zyrtarët e korruptuar nuk ndëshkohen

DASH: Në Kosovë zyrtarët e korruptuar nuk ndëshkohen

Kurti nuk shqetësohet për paralajmërimin amerikan, thotë se SHBA-ja është aleat i pazëvendësueshëm

Kurti nuk shqetësohet për paralajmërimin amerikan, thotë se SHBA-ja është aleat i pazëvendësueshëm

Mjeku tha që s’kishin mjete mbrojtëse. Manastirliu riposton selfien që mjeku ka bërë me veshjen mbrojtëse

Mjeku tha që s’kishin mjete mbrojtëse. Manastirliu riposton selfien që mjeku ka bërë me veshjen mbrojtëse

Vuçiç kollitet gjatë konferencës për media, thotë se shumëkush do të gëzohej të ishte coronavirusi

Vuçiç kollitet gjatë konferencës për media, thotë se shumëkush do të gëzohej të ishte coronavirusi

Mustafa: Shteti i Kosovës nuk ka perspektivë në qoftë se nuk ka partneritet me BE-në dhe me SHBA-në

Mustafa: Shteti i Kosovës nuk ka perspektivë në qoftë se nuk ka partneritet me BE-në dhe me SHBA-në

Albin Kurti: Jam kundër antiamerikanëve dhe antieuropianëve

Albin Kurti: Jam kundër antiamerikanëve dhe antieuropianëve

Kadri Veseli kritikon ashpër Kurtin: Nuk e kam besuar se në Kuvendin e Kosovës do të flisnim për paqartësi të raporteve me SHBA’të

Kadri Veseli kritikon ashpër Kurtin: Nuk e kam besuar se në Kuvendin e Kosovës do të flisnim për paqartësi të raporteve me SHBA’të