Tajlandë, përpjekje për shpëtimin e një grupi futbollistësh

05.07.2018 21:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tajlandë, përpjekje për shpëtimin e një grupi futbollistësh

Në Tajlandë, ekipet e shpëtimit janë në garë me kohën për të nxjerrë 12 futbollistë të rinj dhe trajnerin e tyre nga një kompleks shpellash, i cili po përmbytet nga uji.

Ekipet po përpiqen të gjejnë pika të tjera për të hyrë në shpellën Tham Luang. Uji vazhdon të përmbytë shpellën me shpejtësinë një centimetër në orë.

Zhytësit Navy SEAL të Tajlandës dhe mjekët po përpiqen të përcaktojnë gjendjen shëndetësore të djemve, të bllokuar që nga 23 qershori, për të vendosur se si mund t’i shpëtojnë.

Një mundësi është që ata të qëndrojnë në shpellë derisa niveli i ujërave të ulet kur të përfundojë stina e shirave pas katër muajsh.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Tajlandë, përpjekje për shpëtimin e një grupi futbollistësh

Tajlandë, përpjekje për shpëtimin e një grupi futbollistësh

Prokuroria Speciale ka nisur trajtimin e mbi 150 rasteve për krime lufte, ka dëshmi për 93 masakra

Prokuroria Speciale ka nisur trajtimin e mbi 150 rasteve për krime lufte, ka dëshmi për 93 masakra

Lladrovci: Nuk kam lidhje më personin që e kërcënoi me jetë Drenorin

Lladrovci: Nuk kam lidhje më personin që e kërcënoi me jetë Drenorin

Rasti “Stenta”, kardiologu thotë se ish-ministri Agani është dashur ta ndëshkojë menaxhmentin në QKUK për mos punë

Rasti “Stenta”, kardiologu thotë se ish-ministri Agani është dashur ta ndëshkojë menaxhmentin në QKUK për mos punë

Veseli në Podujevë: Bashkë me të rinjtë, do ta fuqizojmë Kosovën

Veseli në Podujevë: Bashkë me të rinjtë, do ta fuqizojmë Kosovën

Greva e punëtorëve shtyn edhe 100 seanca tjera gjyqësore

Greva e punëtorëve shtyn edhe 100 seanca tjera gjyqësore

Hoxha kërkon mbështetjen e Ministrisë së Brendshme gjermane për liberalizimin e vizave

Hoxha kërkon mbështetjen e Ministrisë së Brendshme gjermane për liberalizimin e vizave

Në Kuvend u mbajt performancë artistike e artistit Sislej Xhafa

Në Kuvend u mbajt performancë artistike e artistit Sislej Xhafa

Zharku e dinte se borxhi ndaj Bechtelit do të rritej

Zharku e dinte se borxhi ndaj Bechtelit do të rritej

Hasani në Bruksel flet për të arriturat e Kosovës në ekonomi

Hasani në Bruksel flet për të arriturat e Kosovës në ekonomi

Pasuria në shifra e rektorit të Universitetit të Prizrenit

Pasuria në shifra e rektorit të Universitetit të Prizrenit

Pjesëtari serb i FSK-së: U detyrova ta braktis FSK-në

Pjesëtari serb i FSK-së: U detyrova ta braktis FSK-në

Daçiq: Papua Guinea e Re ka tërhequr njohjen për Kosovën

Daçiq: Papua Guinea e Re ka tërhequr njohjen për Kosovën

Britania përgatitet për vizitën e Presidentit Trump

Britania përgatitet për vizitën e Presidentit Trump

Paraburgim për ish-Drejtorin e Prokurimit në Gjilan dhe djalin e tij

Paraburgim për ish-Drejtorin e Prokurimit në Gjilan dhe djalin e tij

Jahjaga: Vetëm 3 kallëzime penale për dhunën seksuale gjatë luftës, asnjë i dënuar

Jahjaga: Vetëm 3 kallëzime penale për dhunën seksuale gjatë luftës, asnjë i dënuar