Tahiri: Thaçi e Rama bënë gabim historik, unë s’e lejova Serbinë të hapë tema territoresh

17.01.2020 23:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tahiri: Thaçi e Rama bënë gabim historik, unë s’e lejova Serbinë të hapë tema territoresh

Ish-zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri, ka akuzuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, se e kanë hapur çështjen e prekjes së kufijve të Kosovës.

“Kanë bërë gabim historik, edhe Thaçi, edhe Rama”, ka thënë Tahiri në emisionin “A Show”, në televizionin T7, teksa ka folur për diskutimet e dy udhëheqësve shqiptarë me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, për shkëmbime territoresh mes Kosovës e Serbisë.

“Unë nuk e lejova Serbinë të hapë tema territoresh”, ka deklaruar Tahiri, që dikur udhëhiqte palën kosovare në dialogun me Serbinë.

“Integrova veriun. Strukturat paralele u shuan. Vumë kufij me Serbinë, se ishin pikat e djegura. Hoqëm nga mendja e Serbisë se mund ta marrë Trepçën”, ka shtuar Tahiri.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Lushtaku: Qeveria po e injoron Malishevën në përballjen me koronavirus

Lushtaku: Qeveria po e injoron Malishevën në përballjen me koronavirus

Hamza: Reagimi i Qeverisë për situatën në veri erdhi dy ditë me vonesë

Hamza: Reagimi i Qeverisë për situatën në veri erdhi dy ditë me vonesë

Stoltenberg telefonon Pendarovskin, ofron ndihmën e NATO-s ndaj Maqedonisë së Veriut kundër COVID-19

Stoltenberg telefonon Pendarovskin, ofron ndihmën e NATO-s ndaj Maqedonisë së Veriut kundër COVID-19

Të rritet bashkëpunimi tregtar në mes Kosovës dhe Shqipërisë

Të rritet bashkëpunimi tregtar në mes Kosovës dhe Shqipërisë

Kurti njofton për shkarkimin e zv.kryeshefit të KRU “Prishtina”

Kurti njofton për shkarkimin e zv.kryeshefit të KRU “Prishtina”

Sigurohen 27,500 kg miell për të gjitha familjet në asistencë sociale në Drenas

Sigurohen 27,500 kg miell për të gjitha familjet në asistencë sociale në Drenas

PDK-ja mbledh nënshkrimet, më 14 prill seancë për Pako të re Emergjente

PDK-ja mbledh nënshkrimet, më 14 prill seancë për Pako të re Emergjente

Mësoni nga cila lagje është i infektuari i fundit nga Gjilani

Mësoni nga cila lagje është i infektuari i fundit nga Gjilani

KFOR-i amerikan dhuron pajisje mbrojtëse për QKMF-në në Mitrovicë

KFOR-i amerikan dhuron pajisje mbrojtëse për QKMF-në në Mitrovicë

65-vjeçari nga Ferizaj që vdiq nga koronavirusi ka punuar në Bondsteel

65-vjeçari nga Ferizaj që vdiq nga koronavirusi ka punuar në Bondsteel

Një tjetër i prekur me koronavirus në Gjilan, Haziri thotë se po shohin me kë është takuar

Një tjetër i prekur me koronavirus në Gjilan, Haziri thotë se po shohin me kë është takuar

Dhjetë për qind e të infektuarve në Maqedoninë e V. janë punonjës shëndetësorë

Dhjetë për qind e të infektuarve në Maqedoninë e V. janë punonjës shëndetësorë

​Vitia mirënjohës infermiereve dhe mamive: Jeni mburojë për shëndetin tonë

​Vitia mirënjohës infermiereve dhe mamive: Jeni mburojë për shëndetin tonë

Rukiqi: Pagesat do të kalojnë në llogari të punëtorëve, jo te bizneset

Rukiqi: Pagesat do të kalojnë në llogari të punëtorëve, jo te bizneset

Konfirmohen 5 raste të reja me koronavirus nga testimi i 13 personave te hospitalizuar

Konfirmohen 5 raste të reja me koronavirus nga testimi i 13 personave te hospitalizuar

Trusti jep shpjegime pasi humbën miliona nga pensionet e kosovarëve

Trusti jep shpjegime pasi humbën miliona nga pensionet e kosovarëve