Tahiri: Të merren masa ndaj zv.kryeministrit Gashi për të shtënat me armë

06.12.2017 22:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tahiri: Të merren masa ndaj zv.kryeministrit Gashi për të shtënat me armë

Ministri kosovar i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se organet shtetërore të ndjekjes duhet të merren me rastin e raportuar të shtënave me armë të zyrtarëve të lartë shtetërorë, ndër ta edhe një zëvendëskryeministër.

Ministri Tahiri, duke komentuar videon që ka qarkulluar në media, e ku në një aheng shihen zyrtarë të lartë shtetërorë, ndër ta edhe zëvendëskryeministri Dardan Gashi, duke shtënë me armë, ka thënë se janë pamje të pahijshme.

“Kjo nuk i bën nderë qeverisë së Kosovës. Ai është një shembull shumë i keq. Një zëvendësministër i Kosovës të shihet në pamje të tilla është mjaft e pahijshme dhe nuk mund të arsyetohet në asnjë rrethanë një pamje e tillë”, është shprehur Tahiri në RTV Dukagjini.

Ai u ka bërë thirrje institucioneve të marrin masa ndaj këtyre individëve.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Ministri Gashi: Synim i imi është të kemi të rinj të përgatitur për tregun e punës

Ministri Gashi: Synim i imi është të kemi të rinj të përgatitur për tregun e punës

Daçiq i bindur: Kosova do të pësojë debakël në votimin për INTERPOL dhe UNESCO

Daçiq i bindur: Kosova do të pësojë debakël në votimin për INTERPOL dhe UNESCO

Pse nuk po zbatohet në tërësi kodi +383?

Pse nuk po zbatohet në tërësi kodi +383?

Ministrja Hoxha nënshkruan Memorandum mirëkuptimi me UNDP

Ministrja Hoxha nënshkruan Memorandum mirëkuptimi me UNDP

Grabitet banka në ‘Veternik’, lëndohet një person

Grabitet banka në ‘Veternik’, lëndohet një person

Pacolli kërkon nga Komisioni rekomandime për INTERPOL, deputetët thonë se është vonë

Pacolli kërkon nga Komisioni rekomandime për INTERPOL, deputetët thonë se është vonë

Udhëtimet e dhjetë deputetëve për gjashtë muaj i kushtuan buxhetit afro 200 mijë euro

Udhëtimet e dhjetë deputetëve për gjashtë muaj i kushtuan buxhetit afro 200 mijë euro

Tahiri në SHBA, flet për arritjet e Kosovës në luftën kundër krimit të organizuar

Tahiri në SHBA, flet për arritjet e Kosovës në luftën kundër krimit të organizuar

Familja Dehari pranë rrugës që mban emrin e Arbënor e Astrit Deharit

Familja Dehari pranë rrugës që mban emrin e Arbënor e Astrit Deharit

CIA parashikon bashkimin e Shqipërisë me Kosovën

CIA parashikon bashkimin e Shqipërisë me Kosovën

Haradinaj: Po krijojmë një bazë të fortë të një miqësie Kosovë-Gjermani

Haradinaj: Po krijojmë një bazë të fortë të një miqësie Kosovë-Gjermani

Liverpooli po e konsideron të mos e ftojë Shaqirin në ndeshjen ndaj Zvezdës

Liverpooli po e konsideron të mos e ftojë Shaqirin në ndeshjen ndaj Zvezdës

Shukri Buja flet pas dënimit me burg: Shpresoj që tash do të liberalizohen vizat

Shukri Buja flet pas dënimit me burg: Shpresoj që tash do të liberalizohen vizat

Qeveria e quan të rrejshëm “triumfin” diplomatik të Daçiqit

Qeveria e quan të rrejshëm “triumfin” diplomatik të Daçiqit

Brnabiq: Jemi larg marrëveshjes me Kosovën, shkëmbimi i territoreve nuk mjafton

Brnabiq: Jemi larg marrëveshjes me Kosovën, shkëmbimi i territoreve nuk mjafton

Kurti: Me qeverisjen e Vetëvendosjes do të lirohet nafta për bujqit dhe do të hiqen xhipat e shtrenjtë qeveritarë

Kurti: Me qeverisjen e Vetëvendosjes do të lirohet nafta për bujqit dhe do të hiqen xhipat e shtrenjtë qeveritarë