Tahiri takon drejtorin e KEDSI-it: Duam furnizim stabil me rrymë për Vitin e Ri

31.12.2020 12:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tahiri takon drejtorin e KEDSI-it: Duam furnizim stabil me rrymë për Vitin e Ri

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri, pas takimit që pati me Drejtorin e Sistemit të Operimit të KEDS’it, Bujar Jupajn, ka kërkuar furnizim të vazhdueshëm me energji elektrike përgjatë festës së Vitit të Ri.

Tahiri ka përmendur se, aktualisht, për shkak të reshjeve atmosferike, në disa fshatra të Pejës e Deçanit po ka probleme me furnizim të rregullt me rrymë. Ai këto komente i ka bërë në ‘Facebook’, shkruan Gazeta Express.
Ai, tutje, ka apeluar edhe tek qytetarët, duke thënë që të kursejnë ngrohjet me energji elektrike.

Njoftimi i plotë:

Në takim me z. Bujar Jupaj, Drejtor i Sistemit të Operimit në KEDS kërkova rritjen e kapaciteteve për furnizimin stabil për festën e Vitit të Ri. U njoftova se KEDS, ka trefishuar ekipet në terren dhe se po punohet në stabilizimin e gjendjes. Për momentin shkaku i reshjeve atmosferike ka pasur probleme në fshatrat Rugovës, disa fshatra në Pejë e Deçan e sidomos linjës 10 kV të Lumbardhit. Nga qytetarët kërkojmë mirëkuptim në shfrytëzimin e energjisë elektrike, në veçanti kursimin nga ngrohjet me energji elektirike.

Gjithashtu, në bisedën telefonike që pata me kryetarin e komunës së Deçanit z.Bashkim Ramosaj dhe me kabinetin e kryetarit të komunës së Pejës z. Gazmend Muhaxheri, i njoftova për gjendjen dhe i sigurova që do të kemi një koordinim të plotë rreth kësaj çështje.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kurteshi: Shumica e medieve në Kosovë – produkt i krimit të organizuar

Kurteshi: Shumica e medieve në Kosovë – produkt i krimit të organizuar

Deputetja e LDK-së: Pushteti “Krejt dhe Drejt” po i frikëson gazetarët

Deputetja e LDK-së: Pushteti “Krejt dhe Drejt” po i frikëson gazetarët

Mitrovicë: Konflikti në mes të dy policëve që la të vdekur një person dhe tre të plagosur

Mitrovicë: Konflikti në mes të dy policëve që la të vdekur një person dhe tre të plagosur

Mavraj: Më habiti pakëz nënshtetësja gjermane me thirrjet për aksion kundër mediave, të tjerët jo

Mavraj: Më habiti pakëz nënshtetësja gjermane me thirrjet për aksion kundër mediave, të tjerët jo

Biznesmeni i njohur i dyshuari për vrasjen e të riut në Mitrovicë

Biznesmeni i njohur i dyshuari për vrasjen e të riut në Mitrovicë

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Ky është 27 vjeçari që u vra sot në Mitrovicë, ishte djal hasreti

Ky është 27 vjeçari që u vra sot në Mitrovicë, ishte djal hasreti

Miftaraj: Sa herë kufizohet liria e shprehjes, rrezikohet demokracia

Miftaraj: Sa herë kufizohet liria e shprehjes, rrezikohet demokracia

Skandali me pasaportat false rrezikon liberalizimin e vizave?

Skandali me pasaportat false rrezikon liberalizimin e vizave?

Reagon Jusuf Thaçi: Qeveria dhe prokuroria duart larg nga mediat

Reagon Jusuf Thaçi: Qeveria dhe prokuroria duart larg nga mediat

Abdixhiku: Dobët, shumë dobët, dështimi për të siguruar vaksina s’guxon të zëvendësohet me sulm ndaj mediave

Abdixhiku: Dobët, shumë dobët, dështimi për të siguruar vaksina s’guxon të zëvendësohet me sulm ndaj mediave

8 viktima dhe 498 raste të reja

8 viktima dhe 498 raste të reja

Olluri: Shpëtuam, presioni publik e detyroi pushtetin të tërhiqet

Olluri: Shpëtuam, presioni publik e detyroi pushtetin të tërhiqet

Kusari: Prokuroria dhe policia nuk kanë të drejtë të kërkojnë burimin e gazetarëve

Kusari: Prokuroria dhe policia nuk kanë të drejtë të kërkojnë burimin e gazetarëve

Rron Gjinovcit, i krahason mediat me bandat e drogës

Rron Gjinovcit, i krahason mediat me bandat e drogës

Kelmendi për rastin “Vaksinat”: S’jemi shtet policor, veprimi i Prokurorisë është huqje e madhe

Kelmendi për rastin “Vaksinat”: S’jemi shtet policor, veprimi i Prokurorisë është huqje e madhe