Tahiri: Shokues vendimi i Kushtetuese për anulimin e Ligjit të Pagave

30.06.2020 18:18
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tahiri: Shokues vendimi i Kushtetuese për anulimin e Ligjit të Pagave

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri, ka reaguar pas pezullimit të Ligjit për Paga.

Sipas Tahiri ky është mohim i të drejtës në përfitim nga puna për mbi 62000 shërbyes civilë, transmeton Gazeta Sinjali.

Tutje, Tahiri tha se posa ta pranojnë vendimin, ata do të evitojnë lëshimet që kanë sjellur deri te anulimi i këtij ligji.

Shokues vendimi i Gjykatës Kushtetuese për anulimin e Ligjit të Pagave, pa lënë hapësirë për korrigjimin e tij në ato…

Posted by Besnik Tahiri on Tuesday, June 30, 2020

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rrahje dhe goditje me thikë lidhur me një borxh në Kamenicë

Rrahje dhe goditje me thikë lidhur me një borxh në Kamenicë

Arrestohet një person në Prishtinë pasi ka shtënë me armë zjarri

Arrestohet një person në Prishtinë pasi ka shtënë me armë zjarri

​Ismaili: Është urgjente që pandemia të trajtohet seriozisht nga Qeveria Hoti

​Ismaili: Është urgjente që pandemia të trajtohet seriozisht nga Qeveria Hoti

Pacientët me Covid-19 të pakënaqur me stafin shëndetësor në QKUK

Pacientët me Covid-19 të pakënaqur me stafin shëndetësor në QKUK

Nis takimi Hoti me drejtuesit e institucioneve shëndetësore

Nis takimi Hoti me drejtuesit e institucioneve shëndetësore

Gani Geci kërkon dorëheqjen e Armend Zemajt

Gani Geci kërkon dorëheqjen e Armend Zemajt

Kreu i IKSHPK-së mbërrin në Qeveri, do të takohet me Hotin

Kreu i IKSHPK-së mbërrin në Qeveri, do të takohet me Hotin

Kusari-Lila: Virusi po vret dhe po shpërndahet në numër të paparë më herët në Kosovë

Kusari-Lila: Virusi po vret dhe po shpërndahet në numër të paparë më herët në Kosovë

Zemaj largohet nga Infektiva, nuk deklarohet për ngjarjet e fundit

Zemaj largohet nga Infektiva, nuk deklarohet për ngjarjet e fundit

Latifi thirrje të mos sulmohen mjekët për vdekjet e fundit: Faji është te politikanët

Latifi thirrje të mos sulmohen mjekët për vdekjet e fundit: Faji është te politikanët

Skandal: Respiratorët e Infektivës dyshohet se mund të jenë prishur qëllimisht pas mesnate

Skandal: Respiratorët e Infektivës dyshohet se mund të jenë prishur qëllimisht pas mesnate

Katër persona të vdekur në Klinikën Infektive, dyshohet për mungesë oksigjeni

Katër persona të vdekur në Klinikën Infektive, dyshohet për mungesë oksigjeni

Mehmeti: Bien remitencat për 14 përqind, sektori i sigurimeve më i godituri në pandemi

Mehmeti: Bien remitencat për 14 përqind, sektori i sigurimeve më i godituri në pandemi

Policia bllokon hyrjet e Klinikës Infektive, largohen disa trupa të pajetë

Policia bllokon hyrjet e Klinikës Infektive, largohen disa trupa të pajetë

Djali rrëfen për nënën me koronavirus: S’kishte shkuar te mjeku për 15 vjet

Djali rrëfen për nënën me koronavirus: S’kishte shkuar te mjeku për 15 vjet

Mjeku Kalo: Shqetësuese rritja e rasteve me Covid-19 te të rinjtë nën 35 vjeç

Mjeku Kalo: Shqetësuese rritja e rasteve me Covid-19 te të rinjtë nën 35 vjeç