Tahiri: Pacolli s’e ka kontrollin në AKR, nesër ndryshon fati i saj dhe i imi

18.06.2019 21:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tahiri: Pacolli s’e ka kontrollin në AKR, nesër ndryshon fati i saj dhe i imi

Deputeti i AKR-së, Labinot Tahiri, që nga nesër do të jetë deputet i pavarur duke hequr dorë nga të qenit deputet i partisë së Behgjet Pacollit, ka thënë se ky i fundit nuk e ka kontrollin mbi partinë.

“Behgjet Pacolli nuk e ka kontrollin në AKR. Hiç nuk ka kontroll ajo parti”, ka thënë Tahiri, duke folur për përplasjet e tij brenda partiake kryesisht me këshilltarin e Pacollit, Jetlir Zyberaj.

Tahiri ka thënë se ndoshta nuk do të tërhiqet krejtësisht nga AKR-ja, por në njëfarë mënyre e ka kushtëzuar qëndrimin e tij në partinë e Pacollit me largimin nga kjo parti të Zyberajt dhe disa të tjerëve.

Ai e ka akuzuar Zyberajn “se e ka shkatërruar AKR-në”

“Behgjet Pacolli me gjithë atë këshilltarin e tij prej të cilit është shkatërruar partia. Dhe, ja ka dhënë tjetër kujt, mirë që ja ka dhënë, e ka merituar”.

Në Rubikon të KTV-së ai tha se Zyberaj, ka thënë se Ferizaj nuk ka nevojë për ministër.

“Mendoj se Pacolli duhet t’i çel shumë sytë e me punu. Nuk kam kontakt me të dhe mos të ndalemi këtu. Kontakti im me të është zero. Ai po ma jep mundësinë që prej nesër të jem deputet i pavarur. Nuk kam nevojë unë të shtyhem me fjalë me të. Nesër do të ndryshoj fati im. Nesër dihet fati im dhe i AKR-së”, ka thënë ai.

Tahiri bëri të ditur se nuk i përket AKR-së më duke kërkuar që edhe funksioni t’i shkruhet vetëm si deputet i Kuvendit dhe jo i AKR-së. Në fakt ai do të ketë bashkëpunim të afërt me AAK-në e kryeministrit Ramush Haradinaj.

“A duhet të konsultohet lideri i partisë apo këshilltarët e tij se çfarë ligji të votoj unë si deputet? Jo.”, ka thënë ai. “Mua askush nuk mund të më flet se çka të bëj. Ndoshta është lodhur edhe nga padrejtësitë sepse ai dëm s’i ka bërë kurrkujt. Mirëpo, dorën në zemër, nuk jam unë ai njeri që e lë dikë të shkel mbi punën time”, ka shtuar më pas.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zaev kritikohet për marrjen e drejtimit të Ministrisë së Financave

Zaev kritikohet për marrjen e drejtimit të Ministrisë së Financave

Socialdemokratët e Austrisë: Pa u hequr taksa, s’ka zgjidhje për problemin Kosovë-Serbi

Socialdemokratët e Austrisë: Pa u hequr taksa, s’ka zgjidhje për problemin Kosovë-Serbi

Haradinaj: Krenar me luftën dhe përkushtimin e Akil Gjakovës

Haradinaj: Krenar me luftën dhe përkushtimin e Akil Gjakovës

Gjenocidi, fjala e mohuar

Gjenocidi, fjala e mohuar

Për një vit u arrestuan 784 të mitur

Për një vit u arrestuan 784 të mitur

Deputeti i AAK-së: Po përgatiten komisionet për korrigjimin e kufirit me Malin e Zi

Deputeti i AAK-së: Po përgatiten komisionet për korrigjimin e kufirit me Malin e Zi

11 të vdekur në bregdetin shqiptar gjatë kësaj vere

11 të vdekur në bregdetin shqiptar gjatë kësaj vere

Qindra miliona euro shpenzime më shumë për mëditje, mallra e shërbime

Qindra miliona euro shpenzime më shumë për mëditje, mallra e shërbime

Qeveria “harron” premtimet për “Shkupin 2014”

Qeveria “harron” premtimet për “Shkupin 2014”

Byrnes inkurajon Maqedonine e V. në luftimin e korrupsionit

Byrnes inkurajon Maqedonine e V. në luftimin e korrupsionit

Së shpejti, Kosova me listë finale të organizatave terroriste

Së shpejti, Kosova me listë finale të organizatave terroriste

DASH mbi të bërit biznes në Kosovë, korrupsioni pengesë

DASH mbi të bërit biznes në Kosovë, korrupsioni pengesë

Haradinaj: Qeveria do t’i qëndrojë pranë fermerëve dhe bujqve tanë

Haradinaj: Qeveria do t’i qëndrojë pranë fermerëve dhe bujqve tanë

Veseli: Askush s’ka të drejtë të manipulojë me statutin e luftëtarit të UÇK-së

Veseli: Askush s’ka të drejtë të manipulojë me statutin e luftëtarit të UÇK-së

Tahiri: Qasja në drejtësi imperativ i patjetërsueshëm, së shpejti nis rekrutimi i noterëve

Tahiri: Qasja në drejtësi imperativ i patjetërsueshëm, së shpejti nis rekrutimi i noterëve

Ambasada e Turqisë në Beograd përmirëson gabimin, heq referimin “Kosovë e Metohi”

Ambasada e Turqisë në Beograd përmirëson gabimin, heq referimin “Kosovë e Metohi”