Tahiri konfirmon vdekjen e Rron Eminit në Siri

13.05.2019 22:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tahiri konfirmon vdekjen e Rron Eminit në Siri

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, e ka konfirmuar vdekjen e shtetasit kosovar, Rron Emini, në luftën e Sirisë.

25 vjeçari nga Prishtina ishte pjesë e organizatës terroriste “Al-Nusra”.

Tahiri ka thënë shkurt se “institucionet e Kosovës kanë informacion për vdekjen e të riut”.

 

“Kemi marrë informacion që një kosovar, që dyshohet se ka qenë pjesë e grupit ‘Al-Nusra’, Rron Emini ka vdekur. Për momentin, ne si qeveri i kemi këto informacione. Nesër do të interesohemi për të ditur më shumë”, ka thënë për KTV-në, ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri.

18:28
Edhe një shtetas i Kosovës është vrarë në Siri

Një shtetas i Kosovës, dyshohet se është vrarë në Siri.

Burime të Koha.net kanë bërë me dije se fjala është për shtetasin me inicialet Rr. E., i cili bashkë me tre persona të tjerë i ishte bashkuar luftës në Siri.

Koha.net ka provuar që konfirmojë lajmin prej zyrtarëve për informim edhe në Policinë e Kosovës edhe në Ministrinë e Punëve të Jashtme, por asnjëra palë nuk ka qenë në gjendje ta konfirmojë një gjë të tillë.

Kujtojmë se 110 shtetas të Kosovës janë kthyer së fundi në Kosovë nga Siria, derisa sipas autoriteteve të Kosovës atje vazhdonin të qëndronin edhe 65 shtetas të tjerë kosovarë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kiçmari: S’ka më keq për një ambasador sesa presidenti e kryeministri të kenë qëndrime të kundërta

Kiçmari: S’ka më keq për një ambasador sesa presidenti e kryeministri të kenë qëndrime të kundërta

Kabashi: Komandanti më dha urdhër të vras dy persona (Video)

Kabashi: Komandanti më dha urdhër të vras dy persona (Video)

Jovanoviq: Serbisë me Kosovën i duhet paqja, jo territori i saj

Jovanoviq: Serbisë me Kosovën i duhet paqja, jo territori i saj

Haradinaj: Çështja e kufirit me Malin e Zi është ende në proces

Haradinaj: Çështja e kufirit me Malin e Zi është ende në proces

“Nëse s’do ta shpëtoja, Haradinaj do të dënohej në Hagë”

“Nëse s’do ta shpëtoja, Haradinaj do të dënohej në Hagë”

Vuçiq: Shqiptarët kanë mbështetje më të madhe se Merkel e Makron

Vuçiq: Shqiptarët kanë mbështetje më të madhe se Merkel e Makron

Thaçi inkurajon Parlamentin e Kosovës dhe atë të Shqipërisë të nxjerrin deklaratën e bashkimit

Thaçi inkurajon Parlamentin e Kosovës dhe atë të Shqipërisë të nxjerrin deklaratën e bashkimit

Nis ndërtimi i 15 shtëpive të reja në Pejë për familjet në nevojë

Nis ndërtimi i 15 shtëpive të reja në Pejë për familjet në nevojë

Veseli kërkon hetime të plota për aferën ‘Spitali’ – përgjegjësi nga organet e rendit dhe ligjit

Veseli kërkon hetime të plota për aferën ‘Spitali’ – përgjegjësi nga organet e rendit dhe ligjit

Kosova në Euro 2020? Përgjigjet Lorik Cana!

Kosova në Euro 2020? Përgjigjet Lorik Cana!

Aktakuzë për rrezikim të trafikut publik dhe mbikëqyrje të pandërgjegjshme

Aktakuzë për rrezikim të trafikut publik dhe mbikëqyrje të pandërgjegjshme

Haradinaj kundër idesë së Thaçit për bashkim me Shqipërinë: Duam vetëm fqinjësi të mirë

Haradinaj kundër idesë së Thaçit për bashkim me Shqipërinë: Duam vetëm fqinjësi të mirë

A rrezikohet zgjerimi i BE-së pas zgjedhjeve Parlamentare?

A rrezikohet zgjerimi i BE-së pas zgjedhjeve Parlamentare?

Arrestohen dy persona të dyshuar për veprën penale ‘përdorim i armës apo mjetit të rrezikshëm’

Arrestohen dy persona të dyshuar për veprën penale ‘përdorim i armës apo mjetit të rrezikshëm’

Certifikohen rezultatet e zgjedhjeve të komunave veriore

Certifikohen rezultatet e zgjedhjeve të komunave veriore

Ministria e Financave dhe Banka Botërore mbajtën tryezën e parë për Instrumentin për Zhvillimin e Politikave

Ministria e Financave dhe Banka Botërore mbajtën tryezën e parë për Instrumentin për Zhvillimin e Politikave