T-Series, kanali i parë në YouTube me 100 milionë abonentë

30.05.2019 22:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
T-Series, kanali i parë në YouTube me 100 milionë abonentë

T-Series është kanali i parë në YouTube me mëse 100 milionë abonentë pas disa muajsh garë për të arritur majat e platformës.

YouTube përgëzoi T-Series në Twitter duke i kërkuar ti gjejë një vend trofeut të ri ngjashëm me butonët Play që kompania jep kur kanalet arrijnë mes 1 deri në 10 milionë abonentë.

T-Series gjithashtu falenderoi fansat që e ndihmuan kompaninë të arrijë këtë objektiv madhor. Natyrisht që 100 milionë abonentët nuk do ta ndihmojnë kanalin të qëndrojë në krye por është një moment krenarie.

Kjo arritje vjen pas disa muajsh betejë me Felix “PewDiePie” Kjellberg për tu bërë kanali më i madh në YouTube. Në këtë proces të dy kanalet u rritën me dhjetëra miliona abonentë dhe vëmendja e përhapur i dha T-Series njohje globale.

Kjellberg kërkoi që kjo betejë të marrë fund muajin e kaluar duke adresuar sesi kjo garë është shndërruar në urrejtje. Kjellberg kërkoi që fansat të ndalojnë së antagonizuar T-Series.

Mesazhi erdhi një muaj pas atentatit në Christchurch në Zelandën e Re ku atentatorit kishte përdorur shprehjen “Abonohu në PewdiePie” përpara se të kryente sulmin. Kjellberg dënoi aktin në Twitter.

Gara mes Kjellberg dhe T-Series nisi në Shtator të 2018-ës dhe zgjati përmes gjashtë muaj në Youtube. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë