Suspendohet nga puna inspektori tatimor

10.03.2020 16:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Suspendohet  nga puna inspektori tatimor

Administrata Tatimore e Kosovës njofton opinionin publik se bazuar në informatat e pranuara nga organet kompetente dhe duke u mbështetur në nenin 69 të Ligjit Nr. 03/L-149 për Shërbimin Civil të Kosovës, ka marrë vendim mbi pezullimin parandalues nga marrëdhënia e punës në ATK , për inspektorin tatimore S.S i cili është arrestuar nën dyshimet se ka keqpërdor pozitën dhe autoritetit zyrtar, si dhe marrje të ryshfetit.
Rast në fjalë nga Divizioni i Standardeve Profesionale i ATK-së është dërguar në Drejtorin për Krime Ekonomike dhe Korrupsion në Policin e Kosovës me datë 11.12.2019.

Menaxhmenti i ATK-së siguron opinionin se çdo informatë e dëshmuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe rasteve korruptive do të dërgohet në organet kompetente për trajtim, dhe ndaj të gjithëve që shpallen fajtorë për vepra penale, do të ndërmerren masat e largimit nga marrëdhënia e punës në institucionin tonë.

ATK falënderon mediat, Prokurorinë dhe Policinë e Kosovës për mbështetjen në luftimin e dukurive negative. Gjithashtu, fton qytetarët që për çdo rast të keqpërdorimit të detyrës zyrtare të raportojnë përmes linjës pa-pagës 0800 80 800 (burimi i informatave çdoherë do të jetë konfidencial)./Infosot/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Maqedonia vendos kushte për hyrje dhe dalje nga kufiri

Maqedonia vendos kushte për hyrje dhe dalje nga kufiri

Kontributpaguesit a munden të marrin paratë e trustit pensional

Kontributpaguesit a munden të marrin paratë e trustit pensional

Komuna e istogut është në pritje të rezultateve të 23 personave

Komuna e istogut është në pritje të rezultateve të 23 personave

Tahiri:Vendi duhet të shkojë në zgjedhje, nëse bjen edhe qeveria HOTI

Tahiri:Vendi duhet të shkojë në zgjedhje, nëse bjen edhe qeveria HOTI

Moti sot

Moti sot

Po të ishte Kosova e anëtarësuar në OBSH çka do të përfitonte?

Po të ishte Kosova e anëtarësuar në OBSH çka do të përfitonte?

Vdes nëna e këngëtarit Ilir Shaqiri

Vdes nëna e këngëtarit Ilir Shaqiri

OBSH: Nuk garantojmë se do të gjendet një vaksinë, mësohuni me virusin

OBSH: Nuk garantojmë se do të gjendet një vaksinë, mësohuni me virusin

Osmani pyet Qeverinë dhe Presidencën: A do të preket territori i Kosovës?

Osmani pyet Qeverinë dhe Presidencën: A do të preket territori i Kosovës?

Vuçiq: Luftë mes Brukselit e Washingtonit se kush do të udhëheqë me dialogun

Vuçiq: Luftë mes Brukselit e Washingtonit se kush do të udhëheqë me dialogun

Televizioni publik gjerman flet për Tribunalin Special dhe Presidentin Thaçi

Televizioni publik gjerman flet për Tribunalin Special dhe Presidentin Thaçi

Virusi rikthehet; 226 raste në 7 ditët e fundit

Virusi rikthehet; 226 raste në 7 ditët e fundit

Abrashi kërkon mirëkuptim nga pronarët e tokave të rrugës Prishtinë-Mitrovicë

Abrashi kërkon mirëkuptim nga pronarët e tokave të rrugës Prishtinë-Mitrovicë

Janë goditur tri këmbësore më veturë në Prishtinë

Janë goditur tri këmbësore më veturë në Prishtinë

Mërgimtarët nga kjo datë  mund të vijnë lirshum në Kosovë

Mërgimtarët nga kjo datë mund të vijnë lirshum në Kosovë

Nuk u respektua distanca sociale kritikohet Ish-ministri Vitia pas paraqitjes në tubimin e LV-së

Nuk u respektua distanca sociale kritikohet Ish-ministri Vitia pas paraqitjes në tubimin e LV-së