Superliga e Kosovës, programi i ditës së diel

13.12.2020 12:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Superliga e Kosovës, programi i ditës së diel

Superliga e Kosovës rikthehet sot me disa përballje interesante, ku ndeshja më interesante do t’i takojë Prishtinës me Ballkanin.

Prishtina hyn si vendase në përballjen me Ballkanin, ku ndeshja do të zhvillohet në stadiumin e qytetit “Fadil Vokrri”. “Plisat” pas 16 xhirove gjenden në pozitën e tretë, ku kanë regjistruar tetë fitore dhe nga katër barazime e humbje, kështu duke arkëtuar gjithsej 28 pikë përcjell KosovaPress. Në anën tjetër, skuadra nga Suhareka Ballkani, pozicionohet e dyta në tabelë, me 12 fitore, dy barazime dhe dy humbje, ku pas 16 xhirosh kanë tubuar gjithsej 38 pikë.

Programin e plotë të ditës së diele mund ta gjeni të bashkangjitur më poshtë.

13:00 KF Llapi (9) – Feronikeli (5) (Stadiumi Zahir Pajaziti)

13:30 Prishtina (3) – Ballkani (2) (Stadiumi Fadil Vokrri)

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Superliga e Kosovës, programi i ditës së diel

Superliga e Kosovës, programi i ditës së diel

Problemet shëndetësore që shkaktohen nga ajri i kondicionuar

Problemet shëndetësore që shkaktohen nga ajri i kondicionuar

Ushqimet që rrisin më tepër tensionin e lartë të gjakut

Ushqimet që rrisin më tepër tensionin e lartë të gjakut

KOK: Dy medaljeevropiane për taekwondistët e rinj

KOK: Dy medaljeevropiane për taekwondistët e rinj

Dueli Marku-Stewart mbyllet në barazim

Dueli Marku-Stewart mbyllet në barazim

‘Na çave k…, o by… m*ti’/ Nxehet konkurenti dhe përplas në tokë Renato Mekollin (VIDEO)

‘Na çave k…, o by… m*ti’/ Nxehet konkurenti dhe përplas në tokë Renato Mekollin (VIDEO)

Edhe pare, edhe hajgare (VIDEO)

Edhe pare, edhe hajgare (VIDEO)

Takohen Agim Ademi dhe Bernard Challendes

Takohen Agim Ademi dhe Bernard Challendes

BE: Përmbajtjet terroriste në internet të fshihen brenda një ore

BE: Përmbajtjet terroriste në internet të fshihen brenda një ore

Osmani dorëzoi dekoratën “Urdhri Dr. Ibrahim Rugova” për aktivisten Sevdije Ahmeti

Osmani dorëzoi dekoratën “Urdhri Dr. Ibrahim Rugova” për aktivisten Sevdije Ahmeti

Ish-bankierja nuk dilte nga shtëpia: Duke u zhveshur ‘online’ munda ankthin e pasigurinë (Fotot)

Ish-bankierja nuk dilte nga shtëpia: Duke u zhveshur ‘online’ munda ankthin e pasigurinë (Fotot)

Modelja 22-vjeçare vritet me thikë nga i dashuri xheloz pas ndarjes

Modelja 22-vjeçare vritet me thikë nga i dashuri xheloz pas ndarjes

George Clooney u dërgua me urgjencë në spital

George Clooney u dërgua me urgjencë në spital

Ja lojtarët më të ri që kanë shënuar 20 gola në Ligën e Kampionëve

Ja lojtarët më të ri që kanë shënuar 20 gola në Ligën e Kampionëve

​Reali vazhdon tutje, Interi në shtëpi

​Reali vazhdon tutje, Interi në shtëpi

Ajax – Atalanta, ja kush kualifikohet tutje pas ndeshjes së fundit

Ajax – Atalanta, ja kush kualifikohet tutje pas ndeshjes së fundit