Superjahti me kazino, sallë vallëzimi e pistë helikopteri (Foto)

15.05.2018 09:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Superjahti me kazino, sallë vallëzimi e pistë helikopteri (Foto)

Për të  gjithë të apasionuarit pas ahengjeve të shfrenuara, superjahti i ri 110 metra i gjatë është vendi i përkryer për të kaluar vikendet.

Kompania e dizajnit Expleo Design nga Rumania ka prezantuar jahtin Elyon, brenda të cilit ka të veçantë për vallëzim, kazino dhe hapësira të mjaftueshme për lojëra tjera, transmeton Telegrafi.

Jahti posedon pishinë të mbyllur dhe të hapur, xhakuzi dhe lukse tjera. Në pjesën e përparme gjendet pista e helikopterit (helipad), kurse nën këtë pistë është dizajnuar hapësira e veçantë për vallëzim dhe pishina e mbyllur.

Ajo është aq e madhe sa që mund të akomodoj 30 mysafirë, ndërsa shpejtësia maksimale e saj është 30 kilometra në orë.

Kompania Expleo Design është duke kërkuar klientë, që jahtin Elyon që këtë koncept mund ta shndërroi në prodhim seri.

Çmimi dhe detajet tjera për këtë superjaht nuk janë bërë të ditura, për faktin se është në fazën e konceptit. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Superjahti me kazino, sallë vallëzimi e pistë helikopteri (Foto)

Superjahti me kazino, sallë vallëzimi e pistë helikopteri (Foto)

Çka po ndodh me Brikenën e RTK-së? Kaq shumë ka ndryshuar nga operacionet sa nuk njihet

Çka po ndodh me Brikenën e RTK-së? Kaq shumë ka ndryshuar nga operacionet sa nuk njihet

Arsene Wenger: Dua projekt afatshkurtër, por që sjell sukses të shpejt

Arsene Wenger: Dua projekt afatshkurtër, por që sjell sukses të shpejt

Ushqimi gjatë muajit të Ramazanit: Cilin ushqim dhe pije duhet shmangur?

Ushqimi gjatë muajit të Ramazanit: Cilin ushqim dhe pije duhet shmangur?

Laura Imami, kosovarja që dizajnon syzet e yjeve botërorë

Laura Imami, kosovarja që dizajnon syzet e yjeve botërorë

Në Amerikë, startupet testojnë aplikacionet me të dehurit

Në Amerikë, startupet testojnë aplikacionet me të dehurit

Ausilio: Icardi qëndron në Inter

Ausilio: Icardi qëndron në Inter

Pushimet e para me Sian, Ami publikon foton më të ëmbël!

Pushimet e para me Sian, Ami publikon foton më të ëmbël!

Njeriu më i fortë në botë (Foto)

Njeriu më i fortë në botë (Foto)

Ben Hamed Kone largohet nga Feronikeli, do ta vazhdojë karrierën në Zvicër

Ben Hamed Kone largohet nga Feronikeli, do ta vazhdojë karrierën në Zvicër

Përlot Ledioni: Asgjë nuk do të kishte kuptim pa ty!

Përlot Ledioni: Asgjë nuk do të kishte kuptim pa ty!

Foshnjat duhet të ecin zbathur, këto janë përfitimet shëndetësore

Foshnjat duhet të ecin zbathur, këto janë përfitimet shëndetësore

Ngjyra “magenta” e logos, Deutsche Telekom kërcënon një firmë Britanike

Ngjyra “magenta” e logos, Deutsche Telekom kërcënon një firmë Britanike

E kryer, Ancelotti te Napoli?

E kryer, Ancelotti te Napoli?

Aktorja shqiptare tregon mankthin pas lindjes: Kalova në depresion!

Aktorja shqiptare tregon mankthin pas lindjes: Kalova në depresion!

Enis Bardhi luan te Levante në La Liga dhe i shënon dy herë Barcelonës, kurse vëllai i tij luan te klubi i Ferizajt

Enis Bardhi luan te Levante në La Liga dhe i shënon dy herë Barcelonës, kurse vëllai i tij luan te klubi i Ferizajt