Sulmi ndaj Sllobodan Petroviq – policia arreston 2 persona

20.03.2019 12:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sulmi ndaj Sllobodan Petroviq – policia arreston 2 persona

Rreth orës 10:30 të ditës së sotme, deputeti i Kuvendit të Kosovës, Sllobodan Petroviq, është sulmuar sot nga dy persona, në afërsi të objektit të Kuvendit të Kosovës në një restorant.

Rreth këtij rasti, detaje për Gazetën Express, ka dhënë policia e Kosovës. Sipas policisë në stacionin policor janë shoqëruar dy persona të cilët dyshohen se kanë qenë të ëprfshirë në përleshjen para Kuvendit të Kosovës.

“Në orën 10:30 kemi marrë informatën për nje mosmarrëveshje në rrugën “Fazli Grajqevci” në Prishtinë. Për këtë rast në polici janë shoqëruar tre persona. Policia dhe prokurori i rastit po punojnë për këtë rast”, sqarojnë nga policia e Kosovës.

Petroviq kishte paralajmëruar që sot do të mbante një konferencë për media në Kuvendin e Kosovës.

Për këtë rast është njoftuar edhe Policia e Kosovës.

Mbetet të shihet nëse do të mbahet konferenca e tij siç ishte paralajmëruar në orën 12:00.

Kjo përplasje ka ardhur pas një komunikate të ashpër që Lista Serbe kishte lëshuar para pak ditësh kundër Petroviqit, duke e cilësuar si njeri që po punon kundër interesit të Serbisë, pasi ky kishte votuar Platformën e Prishtinës për Dialogun e Brukselit.

Gazeta Express do t’ju mbajë të informuar lidhur me rastin.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Sulmi ndaj Sllobodan Petroviq – policia arreston 2 persona

Sulmi ndaj Sllobodan Petroviq – policia arreston 2 persona

Haradinaj: Po punohet për ta çrrënjosur mentalitetin se dikush është i paprekshëm

Haradinaj: Po punohet për ta çrrënjosur mentalitetin se dikush është i paprekshëm

Deputeti i AAK’së thotë se në Kosovë është më mirë se në Gjermani

Deputeti i AAK’së thotë se në Kosovë është më mirë se në Gjermani

Hashim Thaçi në vitin 1990 ka shprehur dëshirën për të punuar sigurim i Rugovës

Hashim Thaçi në vitin 1990 ka shprehur dëshirën për të punuar sigurim i Rugovës

PDK-ja me rrënjë në BQK – asistentja e Veselit, djali i Ismailit e vajzat e Lladrovcit e Xhelilit

PDK-ja me rrënjë në BQK – asistentja e Veselit, djali i Ismailit e vajzat e Lladrovcit e Xhelilit

Gara në LDK, Kujtim Shala e zbut betejën, nuk kandidon për kryetar

Gara në LDK, Kujtim Shala e zbut betejën, nuk kandidon për kryetar

Kontrolle të shtuara të Policisë kundër vozitjes nën ndikimin e alkoolit

Kontrolle të shtuara të Policisë kundër vozitjes nën ndikimin e alkoolit

Muhaxhiri: Zgjedhjet brenda LDK-së nuk janë vetëm të LDK-së, ndikojnë në gjithë spektrin politik

Muhaxhiri: Zgjedhjet brenda LDK-së nuk janë vetëm të LDK-së, ndikojnë në gjithë spektrin politik

Në Britani, arrestohet 37-vjeçja që pajisi me 500 pasaporta grupet kriminale shqiptare

Në Britani, arrestohet 37-vjeçja që pajisi me 500 pasaporta grupet kriminale shqiptare

Presidenti Thaçi e dekreton Projektligjin për mësimdhënësit e viteve të 90-ta

Presidenti Thaçi e dekreton Projektligjin për mësimdhënësit e viteve të 90-ta

Vazhdojnë paqartësitë rreth Brexit-it

Vazhdojnë paqartësitë rreth Brexit-it

Kosova merr përkrahje nga Sllovenia për zhvillimin e sektorit të bujqësisë

Kosova merr përkrahje nga Sllovenia për zhvillimin e sektorit të bujqësisë

Në vitin 2018 – 12 policë u arrestuan dhe 36 raste u hetuan për korrupsion

Në vitin 2018 – 12 policë u arrestuan dhe 36 raste u hetuan për korrupsion

Haradinaj: Serbia t’i kryejë vetë punët e brendshme, neve të na lë t’i kryejmë punët tona

Haradinaj: Serbia t’i kryejë vetë punët e brendshme, neve të na lë t’i kryejmë punët tona

Haradinaj nuk ndryshon mendim për rolin e Maxhunit në rastin e gylenistëve

Haradinaj nuk ndryshon mendim për rolin e Maxhunit në rastin e gylenistëve

Haradinaj kërkon hetim për aksidentet, thotë se mënyra si po jepen patentat e shoferit mund të jetë shkaktare

Haradinaj kërkon hetim për aksidentet, thotë se mënyra si po jepen patentat e shoferit mund të jetë shkaktare