Sulme ajrore në Siri, 20 njerëz u vranë

17.08.2019 17:28
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sulme ajrore në Siri, 20 njerëz u vranë

Sulmet ajrore kanë vrarë më shumë se dy grupe të njerëzve përfshirë 11 fëmijë në veri-perëndim të Sirisë në dy ditët e fundit.

Sulmi i parë ajror ka ndodhur të premten në fshatin Al- Haas ku u vranë 13 njerëz, ndërsa sulmi tjetër ndodhi të shtunën në fshatin Deir ku u vranë shtatë vetë , kryesisht fëmijë.

Aktivistët lokal thanë se një grua shtatzënë ishte në mesin e këtyre viktimave, transmeton Klan Kosova.

Ata kishin kërkuar strehim në këto vende pasi kishin ikur nga një zonë tjetër.

Rusia dhe Siria kanë thënë se forcat e tyre nuk po synojnë të sulmojnë civilët, ata thanë se kanë për qëllim militantët e përfshirë në Frontin Nusra,i cili është një grup xhihadist i njohur sot si Hayat Tahrir al-Sham.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkohet që aktivitetet parazgjedhore të partive politike të bëhen në pajtim me ligjin

Kërkohet që aktivitetet parazgjedhore të partive politike të bëhen në pajtim me ligjin

Sulme ajrore në Siri, 20 njerëz u vranë

Sulme ajrore në Siri, 20 njerëz u vranë

Fluks i madh i veturave në Morinë

Fluks i madh i veturave në Morinë

Arrestohen dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje

Arrestohen dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje

Institucionet e drejtësisë përball sfidës për zbardhjen e rastit “Zhvatja”

Institucionet e drejtësisë përball sfidës për zbardhjen e rastit “Zhvatja”

Bankat fitojnë rreth 90 milionë euro

Bankat fitojnë rreth 90 milionë euro

Termokos: Gypi në lagjen “Dardania” nuk është prishur nga ne

Termokos: Gypi në lagjen “Dardania” nuk është prishur nga ne

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë 63 aksidente në komunikacion

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë 63 aksidente në komunikacion

Haradinaj: Miqtë e kanë pranuar shtetin e Kosovës – s’kemi nevojë të sillemi si protektorat

Haradinaj: Miqtë e kanë pranuar shtetin e Kosovës – s’kemi nevojë të sillemi si protektorat

Kosova nuk ka lëshuar urdhër arrest ndërkombëtar për Milan Radojciq, i dyshuar për vrasjen e Ivanoviqit

Kosova nuk ka lëshuar urdhër arrest ndërkombëtar për Milan Radojciq, i dyshuar për vrasjen e Ivanoviqit

Arrestohet e më pas lirohet i dyshuari pasi sulmoi policin në Prishtinë

Arrestohet e më pas lirohet i dyshuari pasi sulmoi policin në Prishtinë

MKRS: Flamuri në Kala të Novobërdës s’është hequr, ky objekt është dhe mbetet i Kosovës

MKRS: Flamuri në Kala të Novobërdës s’është hequr, ky objekt është dhe mbetet i Kosovës

Anti-korrupsioni bën kallëzime penale për rreth 50 raste

Anti-korrupsioni bën kallëzime penale për rreth 50 raste

Anti-korrupsioni bën kallëzime penale për rreth 50 raste

Anti-korrupsioni bën kallëzime penale për rreth 50 raste

Hoxhaj insiston: Në kabinetin tim u përpunuan propozimet për taksën dhe masat reciproke ndaj Serbisë

Hoxhaj insiston: Në kabinetin tim u përpunuan propozimet për taksën dhe masat reciproke ndaj Serbisë

Eskluzive: AAK e PSD të hënën nënshkruajnë koalicionin

Eskluzive: AAK e PSD të hënën nënshkruajnë koalicionin