Sulm në ShBA: Plagosen katër nxënës

19.10.2016 09:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sulm në ShBA: Plagosen katër nxënës

Katër nxënës në San Francisco të SHBA-së, janë qëlluar me armë zjarri, teksa kanë qenë jashtë objektit shkollor, përkatësisht në parkingun e shkollës, Jordan School.

Autoritetet thonë se njëri prej nxënësve është në gjendje kritike.

Të shtënat kanë ndodhur kur nxënësit ishin duke dalur nga shkolla, kanë thënë autoritetet amerikane.

Tre nga viktimat vrapuan për të hyrë në shkollë, dhe policia urdhëroi nxënësit që të mos lëvizin derisa të kontrollohen të gjitha klasat dhe policia më pas e kuptoi se brenda shkollës nuk ka pasur sulmues aktiv.

“Një viktimë femër, si pasojë e lëndimeve është në rrezik për jetë”, ka thënë policia në Manfredi.

Katër të dyshuar janë parë duke ikur nga zona ku ndodhën të shtënat, shkruan REL.

Sulmuesit, të cilët nuk janë nxënës të shkollës, sipas zyrtarëve, kanë pasur për cak nxënëset femra.

“Ku është incident i izoluar që ka ndodhur jashtë objektit shkollor”, kanë thënë autoritetet e shkollës Jordan School ku dhe ndodhi incidenti.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


ATK me aksion në Graçanicë

ATK me aksion në Graçanicë

Kërkime dhe hetime intensive për policët e zhdukur

Kërkime dhe hetime intensive për policët e zhdukur

Vonohet përkthimi i kontratave për TC ‘Kosova e Re’

Vonohet përkthimi i kontratave për TC ‘Kosova e Re’

Presidenti zbulon se në Kosovë ka gazetarë të mirë

Presidenti zbulon se në Kosovë ka gazetarë të mirë

Ministria e Drejtësisë përkrahet për draftin e Kodit Civil

Ministria e Drejtësisë përkrahet për draftin e Kodit Civil

Ndërpriten protestat antiqeveritare në Armeni

Ndërpriten protestat antiqeveritare në Armeni

Anton Quni: Kam dëshmi se Xhavit Haliti mori miliona nga Qeveria e Bukoshit

Anton Quni: Kam dëshmi se Xhavit Haliti mori miliona nga Qeveria e Bukoshit

Xhavit Haliti mohon akuzat, ironizon Çunin

Xhavit Haliti mohon akuzat, ironizon Çunin

Pavarësia financiare i ndihmon fjalës së lirë

Pavarësia financiare i ndihmon fjalës së lirë

Gjendet i vdekur një person në lokalin e tij në Gjakovë

Gjendet i vdekur një person në lokalin e tij në Gjakovë

Disa fshatra do të mbesin pa rrymë për dy orë gjatë ditës

Disa fshatra do të mbesin pa rrymë për dy orë gjatë ditës

Vizita e delegacionit të BE-së, këto janë pritjet e përfaqësuesve institucional

Vizita e delegacionit të BE-së, këto janë pritjet e përfaqësuesve institucional

Mediat serbe nisin fushatë kundër Veselit: Njeriu kryesor i UÇK-së që u ngrit duke luftuar serbët /Foto

Mediat serbe nisin fushatë kundër Veselit: Njeriu kryesor i UÇK-së që u ngrit duke luftuar serbët /Foto

Delegacioni i BE-së arrin sot në Kosovë

Delegacioni i BE-së arrin sot në Kosovë

Shpërfillet vendimi i Kushtetueses në takimin e parë të Ekipit Menaxhues

Shpërfillet vendimi i Kushtetueses në takimin e parë të Ekipit Menaxhues

Pavarësia financiare i ndihmon fjalës së lirë

Pavarësia financiare i ndihmon fjalës së lirë