Sturaro transferohet te Sportingu, bindet nga fjalët e Ronaldos

10.08.2018 12:37
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sturaro transferohet te Sportingu, bindet nga fjalët e Ronaldos

Agjenti i Stefano Sturaro ka konfirmuar se mesfushori i Juventusit do të bashkohet me Sporting CP, duke zbuluar se fjalët e Cristiano Ronaldos ishin vendimtare.

Sturaro është i vendosur të bashkohet me Sportingun në një huazim të thjeshtë për dy milionë euro, pavarësisht qëllimit të Juventusit për të marrë 20 milionë euro nga shitja e tij.

Carlo Volpi rrëfen se ylli portugez, Ronaldo, luajti një rol kyç në transferimin e mesfushorit italian 25-vjeçar në Portugali te ish-skuadra e tij.

“Stefano do të shkojë në Lisbonë këtë mëngjes. Është një huazim i thjeshtë “, ka thënë fillimisht Volpi për Tuttosport.

“Është e vërtetë që kemi negociuar me Watfordin, si dhe klubet e tjera angleze, të cilët e kanë parë atë, ashtu si edhe klubet e tjera italiane. Ishte mirë ta shihje atë aq të çmuar”.

“Pas gati katër vitesh në Juventus, ai duhet të rritet më tej si një lojtar dhe të luash do të thotë gjithçka për dikë si ai”.

Sturaro u bind nga Ronaldo për të kaluar te Sportingu

“Besimi në fushë ju lejon të jeni të sigurt për veten tuaj. Vendimi i tij për të shkuar jashtë vendit ishte gjithashtu një rritje për të si një njeri”.

“Mund të ketë qenë Anglia, Spanja apo Portugalia. Por ai zgjodhi Sportingun. Sigurisht që fjalët e Ronaldos rreth Sportingut dhe futbollit  portugez ishin vendimtare”, përfundoi agjenti i Sturaros. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Sturaro transferohet te Sportingu, bindet nga fjalët e Ronaldos

Sturaro transferohet te Sportingu, bindet nga fjalët e Ronaldos

Mariano Diaz nuk pranon të rikthehet te Reali si zëvendësues i Benzemas

Mariano Diaz nuk pranon të rikthehet te Reali si zëvendësues i Benzemas

Sot pritet të mbahet takimi i shumëpritur Modric-Perez

Sot pritet të mbahet takimi i shumëpritur Modric-Perez

Sevilla afër nënshkrimit me Andre Silvan

Sevilla afër nënshkrimit me Andre Silvan

Interi ka marrëveshje me Modricin, e pret takimin e tij me Realin

Interi ka marrëveshje me Modricin, e pret takimin e tij me Realin

Vardy nënshkruan për katër vjet me Leicesterin

Vardy nënshkruan për katër vjet me Leicesterin

Malcolm – Barca, një hakmarrje për Romën

Malcolm – Barca, një hakmarrje për Romën

Guardiola gati për fillimin e sezonit pas verës së “qetë”

Guardiola gati për fillimin e sezonit pas verës së “qetë”

Vieria paralajmëron Balotellin

Vieria paralajmëron Balotellin

Allegri u nderua nga interesimi i Realit

Allegri u nderua nga interesimi i Realit

Kukësi pëson humbje të thellë në Gjeorgji nga Torpedo

Kukësi pëson humbje të thellë në Gjeorgji nga Torpedo

Robben flet për rëndësinë e Boatengut te Bayerni

Robben flet për rëndësinë e Boatengut te Bayerni

Do të doja të isha përkrah tij – Courtois shpreson që të bashkohet me Hazardin te Reali

Do të doja të isha përkrah tij – Courtois shpreson që të bashkohet me Hazardin te Reali

Zyrtare: Atletico konfirmon transferimin e Kalinic

Zyrtare: Atletico konfirmon transferimin e Kalinic

UEFA zbulon nominimet për portierin, mbrojtësin, mesfushorin dhe sulmuesin e sezonit 2017/18 në Ligën e Kampionëve

UEFA zbulon nominimet për portierin, mbrojtësin, mesfushorin dhe sulmuesin e sezonit 2017/18 në Ligën e Kampionëve

PSG kthehet pas Donnarummas, në lojë edhe emrat e Rabiot, Draxler dhe Di Maria

PSG kthehet pas Donnarummas, në lojë edhe emrat e Rabiot, Draxler dhe Di Maria