Studentët, mesazh të qartë Bashës dhe Kryemadhit

18.12.2018 09:57
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Studentët, mesazh të qartë Bashës dhe Kryemadhit

Ashtu siç ishte paralajmëruar edhe më herët, fillimisht ata të grumbullohen përpara fakulteteve dhe më pas do të marshojnë drejt Kryeministrisë për të përsëritur në kor kërkesat e tyre ende të paplotësuara nga kryeministri Edi Rama.

Ata bëjnë thirrje që ashtu si ditët e tjera, të gjithë studentët të bojkotojnë mësimin, por kanë edhe një mesazh për Bashën e Kryemadhin: “Mos guxoni të afroheni në protestë”.

Studentët vazhdojnë t’i thonë “Jo” dialogut me kreun e qeverisë, duke thënë se 8 kërkesat e tyre janë të panegociueshme.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Tahiri: Delegacioni shtetëror për dialog s’ka legjitimitet të mjaftueshëm

Tahiri: Delegacioni shtetëror për dialog s’ka legjitimitet të mjaftueshëm

Studentët, mesazh të qartë Bashës dhe Kryemadhit

Studentët, mesazh të qartë Bashës dhe Kryemadhit

Largohen të gjithë uzurpatorët e pronave shoqërore

Largohen të gjithë uzurpatorët e pronave shoqërore

Prokuroria ende nuk e ka identifikuar vrasësin e Ivanoviqit

Prokuroria ende nuk e ka identifikuar vrasësin e Ivanoviqit

Vazhdojnë protestat kundër Qeverisë së Hungarisë

Vazhdojnë protestat kundër Qeverisë së Hungarisë

Përfshirja e serbëve, sfidë për Ushtrinë

Përfshirja e serbëve, sfidë për Ushtrinë

LDK thotë se i takojnë dy anëtarë në KQZ, akuzon Presidentin se po i bën nder koalicionit qeverisës

LDK thotë se i takojnë dy anëtarë në KQZ, akuzon Presidentin se po i bën nder koalicionit qeverisës

Mjekët nisin grevën, paralajmërojnë bojkot të punës në janar

Mjekët nisin grevën, paralajmërojnë bojkot të punës në janar

Shpendi i dha “krah” Qeverisë

Shpendi i dha “krah” Qeverisë

BE kërkon transparencë në transformimin e FSK-së

BE kërkon transparencë në transformimin e FSK-së

Kosovari Bejta, Heroi i Vitit në Suedi – befasohet nga Ibrahomviq

Kosovari Bejta, Heroi i Vitit në Suedi – befasohet nga Ibrahomviq

Rezoluta nuk ia kufizon Thaçit rolin në dialog

Rezoluta nuk ia kufizon Thaçit rolin në dialog

Prokuroria: Të tre të pandehurit kanë kontribuar në vrasjen e Ivanoviqit

Prokuroria: Të tre të pandehurit kanë kontribuar në vrasjen e Ivanoviqit

Shqipëria e pafuqishme të konkurrojë Serbinë me mallra në Kosovë

Shqipëria e pafuqishme të konkurrojë Serbinë me mallra në Kosovë

Kurti: Dokumenti i Haradinajt, rilegjitimim i pranisë së Serbisë në Kosovë

Kurti: Dokumenti i Haradinajt, rilegjitimim i pranisë së Serbisë në Kosovë

Ish-prokurori amerikan ka një mesazh për institucionet e drejtësisë në Kosovë

Ish-prokurori amerikan ka një mesazh për institucionet e drejtësisë në Kosovë