Statujave bizare me koka kafshësh, iu mbulohen pjesët intime (Foto)

08.04.2018 09:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Statujave bizare me koka kafshësh, iu mbulohen pjesët intime (Foto)

Ministria e Kulturës në Vietnam, ka kërkuar që disa statujave me koka kafshësh, t’iu mbulohen pjesët intime, sepse po i konsiderojnë si të padenja.

Këto vepra bizare arti, që ndodhet në një rezort turistik në Hai Phong, organet gjenitale i kanë të mbuluara me material ose rroba banje, gjë që vetëm e ka rritur interesin për to, transmeton Telegrafi.

“Nuk donim t’i mbulonin, sepse janë vepra arti, por duhet të bëhemi të dëgjueshëm dhe të zbatojmë urdhrat” ka thënë zyrtari që menaxhon këtë hapësirë turistike. Prej se i ‘veshën’ 12 statujat, vizitorë nga vende të ndryshme po shkojnë për t’i parë dhe fotografuar me to.

Me gjithë reformat ekonomike, hapjen dhe ndryshimet në jetën sociale dhe internet kafetë që ndodhen kudo, Vietnami komunist mbetet shumë konservator ndaj seksit dhe zhveshjes.

Megjithatë, banorët që kanë kontakte të vazhdueshme me turistë dhe kultura të reja, janë shumë më të hapur dhe modern.

Urdhrin për mbulimin e statujave, ata e kanë marrë me shumë mahi, andaj përdorën edhe gjethe apo pemë artificiale, që ta bëjnë ngjarjen sa më komike. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Twitter publikon një arkivë të 10 milion postimeve nga llogari Ruse dhe Iraniane

Twitter publikon një arkivë të 10 milion postimeve nga llogari Ruse dhe Iraniane

Jetëgjatësia do të rritet, Spanja rrëzon nga froni Japoninë – SHBA-Kinë përmbysen

Jetëgjatësia do të rritet, Spanja rrëzon nga froni Japoninë – SHBA-Kinë përmbysen

Real Madridi e ka telefonuar Antonio Conten

Real Madridi e ka telefonuar Antonio Conten

Chrome 70 anulon funksionin kontrovers që vuri në dyshim privatësinë e përdoruesve

Chrome 70 anulon funksionin kontrovers që vuri në dyshim privatësinë e përdoruesve

Ja çfarë i bën trupit tuaj një kanaçe Coca Cola në 60 minuta

Ja çfarë i bën trupit tuaj një kanaçe Coca Cola në 60 minuta

Jo vetëm Juve, edhe Roma pas Andersenit

Jo vetëm Juve, edhe Roma pas Andersenit

Një problem sigurie në iOS 12 ekspozon fotot dhe kontaktet tuaja

Një problem sigurie në iOS 12 ekspozon fotot dhe kontaktet tuaja

Fluturaket ushtarake vietnameze, fluturuan mbi ‘kokat’ e motoçiklistëve para se të aterrojnë (Video)

Fluturaket ushtarake vietnameze, fluturuan mbi ‘kokat’ e motoçiklistëve para se të aterrojnë (Video)

FSHF publikon pamje të reja, po jetësohet Arena Kombëtare

FSHF publikon pamje të reja, po jetësohet Arena Kombëtare

Mosha e pubertetit të djemve varet nga nëna

Mosha e pubertetit të djemve varet nga nëna

Telefoni i rekordeve Xiaomi Mi Mix 3 vjen më 25 Tetor me 10GB RAM dhe rrjet 5G

Telefoni i rekordeve Xiaomi Mi Mix 3 vjen më 25 Tetor me 10GB RAM dhe rrjet 5G

Vazhdojnë kritikat e Scholesit ndaj Unitedit: Me Lukakun kurrë nuk do ta fitojë titullin

Vazhdojnë kritikat e Scholesit ndaj Unitedit: Me Lukakun kurrë nuk do ta fitojë titullin

Tesla ndërton fabrikën e parë jashtë Shteteve të Bashkuara

Tesla ndërton fabrikën e parë jashtë Shteteve të Bashkuara

Kimpembe, ideja e Juves për mbrojtje

Kimpembe, ideja e Juves për mbrojtje

Meshkuj, harroni viagrat, kjo vitaminë ju tërbon në seks

Meshkuj, harroni viagrat, kjo vitaminë ju tërbon në seks

Pjesëtarët e fisit të lashtë maskohen si skelet, frikësojnë armiqtë dhe dukuritë e padëshirueshme (Foto)

Pjesëtarët e fisit të lashtë maskohen si skelet, frikësojnë armiqtë dhe dukuritë e padëshirueshme (Foto)