Statistika, analizë dhe parashikim: Inter – Juventus

28.04.2018 14:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Statistika, analizë dhe parashikim: Inter – Juventus

Sot, të gjithë sytë e futbolldashësve do të shikojnë kah “Giuseppe Meazza”. Për 90-të minuta bota ndalet pasi që miliona njerëz do të jenë nën ethet e kësaj ndeshje të madhe. Inter do të mirëpres Juventusin në klasiken e futbollit italian.

Vendi: Milano, Meazza
Koha: 28 prill (e shtune), 20:45

Giuseppe Meazza ka kapacitet prej ‎80,018 ulësesh (Getty Images)

Lajmet rreth ekipeve

Inter

Matias Vecino është ende në dyshim dhe ka të ngjarë të fillojë vetëm në stol kundër Juventusit.

Antonio Candreva është i preferuar për Yann Karamoh që të fillojë në krahun e djathtë.

Roberto Gagliardini është lënë mënjanë edhe për këtë fundjavë, duke mbetur në shtëpi.

Lojtarët e dyja ekipeve që mund të mungojnë

Juventus

Giorgio Chiellini nuk do të jetë i gatshëm për udhëtimin në Milan, që do të thotë se Daniele Rugani do të fillojë së bashku me Medhi Benatia në zemër të mbrojtjes së Juventusit.

Douglas Costa dhe Paulo Dybala duhet të luftojnë për një vend në ekip, pavarësisht shfaqjeve të dobëta kundër Napolit.

Benedikt Howedes pritet të jetë titullar para Stephan Lichtsteinerin në krahun e djathtë.

Kush mund të jetë lojtari i ndeshjes?

A e dini se…?

Interi nuk ka pësuar gol në një prej katër ndeshjeve të fundit (Serie A).

Juventusi nuk ka pësuar gol në pesë nga shtatë ndeshjet e fundit kundër Interit në të gjitha garat.

Në shtatë takimet e fundit të Juventusit janë realizuar dy e më pak gola (Serie A).

Juventusi është i pamposhtur në 11 prej 12 ndeshjeve të fundit (Serie A).

Inter është i pamposhtur në tetë ndeshjet e tyre të fundit  (Serie A).

Vlerësimi i lojtarëve deri në xhiron e 35 të Serie A dhe formacionet e mundshme

Analizë

Interi është një pikë jashtë kualifikimit për në Ligën e Kampionëve dhe duhet të vazhdojë të fitojë për të shpresuar që të mbetet në njërën prej katër pozitave të para.

Juventusi ka fituar vetëm një pikë nga dy ndeshjet e fundit dhe fillon fundjavën me një pikë në krye të ligës.

Kjo nuk është vetëm një ndeshje e vështirë për ekipin që lufton për një vend në garën më prestigjioze evropiane, por për titullin  e kampionit.

Asnjërës prej ekipeve nuk iu konvenon barazimi dhe pritet që në këtë takim të shohim gola.

Parashikim: Inter 1-1 Juventus. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Viti i çmendurive për portierët; S’ndodhte prej thuajse 2 dekadash

Viti i çmendurive për portierët; S’ndodhte prej thuajse 2 dekadash

Stadiumi Nacional në Drenas do të jetë më i bukuri në Kosovë dhe Regjion

Stadiumi Nacional në Drenas do të jetë më i bukuri në Kosovë dhe Regjion

MTI-ja urdhëron largimin e lodrës “SLIME” nga tregu i Kosovës

MTI-ja urdhëron largimin e lodrës “SLIME” nga tregu i Kosovës

Një “bombë” si Demi! (FOTO)

Një “bombë” si Demi! (FOTO)

Trajtimi i keq i Behramit, thirrje për të rinjtë në Zvicër të luajnë për Kosovën

Trajtimi i keq i Behramit, thirrje për të rinjtë në Zvicër të luajnë për Kosovën

Dua në Kosovë, pjesë e festivalit të organizuar nga Dukagjin Lipa

Dua në Kosovë, pjesë e festivalit të organizuar nga Dukagjin Lipa

Asensio e Bale shkëlqejnë në fitoren e Realit ndaj Romës (VIDEO)

Asensio e Bale shkëlqejnë në fitoren e Realit ndaj Romës (VIDEO)

AKEP tender të ri frekuencash me vlerë 22 milion euro, pritet rritja e shpejtësisë së internetit

AKEP tender të ri frekuencash me vlerë 22 milion euro, pritet rritja e shpejtësisë së internetit

Pajisjet shtëpiake që mund të jenë të rrezikshme nëse nuk i pastroni

Pajisjet shtëpiake që mund të jenë të rrezikshme nëse nuk i pastroni

Arra braziliane – sa bën të hamë brenda një dite

Arra braziliane – sa bën të hamë brenda një dite

Orët inteligjente të Fossil vinë me Google Play dhe sensorë për matjen e rrahjeve të zemrës

Orët inteligjente të Fossil vinë me Google Play dhe sensorë për matjen e rrahjeve të zemrës

Komisioni Evropian kërkon implementimin e një karikuesit të përbashkët telefonësh

Komisioni Evropian kërkon implementimin e një karikuesit të përbashkët telefonësh

Dorëzohet Real Madridi, Kovacic drejt Chelsea në huazim

Dorëzohet Real Madridi, Kovacic drejt Chelsea në huazim

Si 16-vjeçar filloi të mbjell çdo ditë drunj, pas 39 viteve e shndërroi ishullin në një pyll ku jetojnë tigrat dhe elefantët (Foto)

Si 16-vjeçar filloi të mbjell çdo ditë drunj, pas 39 viteve e shndërroi ishullin në një pyll ku jetojnë tigrat dhe elefantët (Foto)

Klubet që kanë shpenzuar më së shumti deri më tani, Juve e para

Klubet që kanë shpenzuar më së shumti deri më tani, Juve e para

Bletët frymëzojnë hulumtuesit e dronëve

Bletët frymëzojnë hulumtuesit e dronëve