Spitali i Mitrovicës dhe “Ariani Company” i shtojnë VALA-s 650 konsumatorë të rinj

07.03.2019 19:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Spitali i Mitrovicës dhe “Ariani Company” i shtojnë VALA-s 650 konsumatorë të rinj

Spitali regjional në Mitrovicë dhe kompania më e madhe ndërtimore në rajonin e Mitrovicës “Ariani Company” janë të fundit që ua kanë besuar shërbimet dhe rrjetin e shpejtë të internetit operatorit publik VALA.

Janë 450 punonjës të këtij institucioni shëndetësor, të cilët do të komunikojnë mes veti dhe me të gjitha spitalet e regjioneve të tjera që janë në varësi të SHSKUK-së.

”Të gjithë mantelbardhët dhe stafi teknik i spitalit tonë do të jemi tash e tutje me VALA-n dhe kjo është një përparësi e madhe për punën dhe misionin tonë”, bëri të ditur drejtori i spitalit ”Sami HaxhiBeqiri”, në Mitrovicë Dr. Enis Istrefi.

Në të njëjtën ditë, Telekomit të Kosovës i është bashkëngjitur edhe ndërmarrja ndërtimore ”Ariani Company” me seli në Vushtrri me rreth 200 punonjës të saj.

”Është shumë lehtësuese për specifikën e punës së ndërmarrjes sonë ky bashkëpunim me VALA-n, për arsye se rrjeti i saj i internetit dhe pajisjeve tjera teknologjike, na ndihmon së tepërmi që të jemi edhe më të suksesshëm dhe efektiv”, tha Naser Imeri, pronar i ”Ariani Company”.

Sjellja e institucioneve dhe kompanive të reja në Vala gjatë fillimit të këtij muaji dhe realizmi i dhjetëra kontratave të tjera komerciale dhe individuale kohët e fundit, janë një sinjal i duhur për orientimin e ri të Telekomit të Kosovës.

“Me nënshkrimin e këtyre dy kontratave, sot kompanisë sonë iu shtuan mbi 650 konsumatorë të rinj dhe kjo më bën jashtëzakonisht krenar me faktin se Telekomit të Kosovës gjithnjë e më fuqishëm janë duke i besuar bizneset, institucionet dhe qytetarët:”, theksoi Kryeshefi Ekzekutiv i Telekomit të Kosovës, Bedri Istrefi. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Spitali i Mitrovicës dhe “Ariani Company” i shtojnë VALA-s 650 konsumatorë të rinj

Spitali i Mitrovicës dhe “Ariani Company” i shtojnë VALA-s 650 konsumatorë të rinj

Konsumimi i një gote vere apo birre në ditë rrit shtypjen e gjakut

Konsumimi i një gote vere apo birre në ditë rrit shtypjen e gjakut

Qëndroi në skajet e ndërtesës së lart, bëri ushtrime trupore përjashta kolonave (Video)

Qëndroi në skajet e ndërtesës së lart, bëri ushtrime trupore përjashta kolonave (Video)

Një problem sigurie në shfletuesin Chrome po përdorej në disa sulme kibernetike

Një problem sigurie në shfletuesin Chrome po përdorej në disa sulme kibernetike

Ish-eskorta: Nuk jam penduar. Bëja seks edhe me të moshuar

Ish-eskorta: Nuk jam penduar. Bëja seks edhe me të moshuar

Gruaja që nuk i njeh as fytyrat e familjarëve të saj diagnostikohet me një çrregullim të rrallë

Gruaja që nuk i njeh as fytyrat e familjarëve të saj diagnostikohet me një çrregullim të rrallë

Transformon fytyrën nëpërmjet grimit që të ngjajë me personazhet e filmave (Foto)

Transformon fytyrën nëpërmjet grimit që të ngjajë me personazhet e filmave (Foto)

Gmail Smart Compose vjen tek të gjithë telefonët Android

Gmail Smart Compose vjen tek të gjithë telefonët Android

Funksioni i ri i Google Maps u shpëton “kokën” shoferëve

Funksioni i ri i Google Maps u shpëton “kokën” shoferëve

E bëri nervoz duke e vënë në lojë me tortën e dasmës, dhëndri godet nusen – gati e rrëzoi për tokë (Video)

E bëri nervoz duke e vënë në lojë me tortën e dasmës, dhëndri godet nusen – gati e rrëzoi për tokë (Video)

Përdorimi i tabletave hormonale rrit rrezikun për Alzheimer

Përdorimi i tabletave hormonale rrit rrezikun për Alzheimer

Edhe aplikacioni Viber ka një “Dark Mode”

Edhe aplikacioni Viber ka një “Dark Mode”

I vuri zjarrin ndërtesës për t’u parë nga e ish e dashura si një hero – pesë vetë përfunduan në spital (Video)

I vuri zjarrin ndërtesës për t’u parë nga e ish e dashura si një hero – pesë vetë përfunduan në spital (Video)

Uber zgjeron aktivitetin në Gjermani

Uber zgjeron aktivitetin në Gjermani

Sindroma e ‘zemrës së thyer’

Sindroma e ‘zemrës së thyer’

Huawei padit Qeverinë e SHBA-së

Huawei padit Qeverinë e SHBA-së