Spanja nuk i beson Hierros, zbulohen tre alternativat që mund ta zëvendësojnë spanjollin

03.07.2018 00:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Spanja nuk i beson Hierros, zbulohen tre alternativat që mund ta zëvendësojnë spanjollin

Futbolli aktual i Spanjës meriton një pushim dhe një analizë pas dështimit të madh në Kupën e Botës në Rusi.

Spanjollët u eliminuan në botëror pas humbjes në penallti (4-3) kundër organizatorëve, Rusisë, ku ndeshja në kohën e rregullt dhe pas vazhdimeve përfundoi 1-1.

Kjo ka bërë që të mendohet për një trajner të ri pasi që në tre ndeshjet, aq sa e udhëhoqi kombëtaren Fernando Hierro, nuk ka bindur se e meriton ta udhëheq La Rojan.

Tashmë mediat spanjolle kanë zbuluar tre trajnerët e mundshëm që mund ta marrin drejtimin e spanjollëve, ku i preferuari i fansave është trajneri i papunë, Luis Enrique.

Ky i fundit u shkarkua nga klubi i Barcelonës gjatë vitit të kaluar dhe është i gatshëm ta merr drejtimin e Spanjës.

Gjersa vlen të theksohet se dy emra të tjerë janë edhe Quique Sanchez Flores si dhe Michel, të dytë të papunë pasi largimit prej Espanyol, përkatësisht Malaga.

Ndryshe, Spanja e shkarkoi një ditë para fillimit të botërorit Julen Lopeteguit, i cili konfirmoi se do të drejtojë skuadrën e Real Madridit një javë para Kupës së Botës, e cila gjë detyroi Federatën e Futbollit të Spanjës ta shkarkoi trajnerin 51-vjeçarin. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Spanja nuk i beson Hierros, zbulohen tre alternativat që mund ta zëvendësojnë spanjollin

Spanja nuk i beson Hierros, zbulohen tre alternativat që mund ta zëvendësojnë spanjollin

Dieta me një vakt të vetëm në ditë, a funksion

Dieta me një vakt të vetëm në ditë, a funksion

WhatsApp ka një opsion të ri që mund të shmangë bisedat e bezdisshme në grup

WhatsApp ka një opsion të ri që mund të shmangë bisedat e bezdisshme në grup

Meghan Markle nuk e zgjodhi rastësisht këtë kostum në homazhet e Princeshë Dianës, çfarë fshihet pas tij?

Meghan Markle nuk e zgjodhi rastësisht këtë kostum në homazhet e Princeshë Dianës, çfarë fshihet pas tij?

Bylbyl Sokoli: Japonezët gjithmonë luajnë futboll të hapur dhe kjo i kushtoi me humbje

Bylbyl Sokoli: Japonezët gjithmonë luajnë futboll të hapur dhe kjo i kushtoi me humbje

U thye në mes për të nxjerrë të pasmet, Ilda 'sherr' me komentueset

U thye në mes për të nxjerrë të pasmet, Ilda 'sherr' me komentueset

Belgjika në çerekfinale pas eliminimit të Japonisë me rikthim sensacional

Belgjika në çerekfinale pas eliminimit të Japonisë me rikthim sensacional

Spotify gati një aplikacion “Lite” për Android

Spotify gati një aplikacion “Lite” për Android

Djemtë e trashë do të bëhen meshkuj impotentë?

Djemtë e trashë do të bëhen meshkuj impotentë?

E kishin ngacmuar gjithmonë në shkollë, adoleshentja shfaqet në mbrëmjen e maturës e eskortuar nga 120 motoçiklistë (Video)

E kishin ngacmuar gjithmonë në shkollë, adoleshentja shfaqet në mbrëmjen e maturës e eskortuar nga 120 motoçiklistë (Video)

Dafina publikon këngën e re, shfaqet shumë seksi në videoklip

Dafina publikon këngën e re, shfaqet shumë seksi në videoklip

Pas LeBron Jamesit, Los Angeles Lakers kërkon shërbimet e Leonard Kawhit

Pas LeBron Jamesit, Los Angeles Lakers kërkon shërbimet e Leonard Kawhit

Dështimi i gjyqtarëve dhe VAR-it, 15 nga 19 penallti duhej të përsëriteshin pasi portierët lëshuan vijën para kohe

Dështimi i gjyqtarëve dhe VAR-it, 15 nga 19 penallti duhej të përsëriteshin pasi portierët lëshuan vijën para kohe

Plot 13.7 miliardë dollarë monedha kriptografike janë shitur që nga fillimi i 2018-ës

Plot 13.7 miliardë dollarë monedha kriptografike janë shitur që nga fillimi i 2018-ës

Jeni shtatzënë dhe kryeni marrëdhënie seksuale? Shikoni çka ndodh me foshnjën

Jeni shtatzënë dhe kryeni marrëdhënie seksuale? Shikoni çka ndodh me foshnjën

Norës nuk i duhet deti, merr rreze dielli në shtëpi dhe zbulon se si duket oborri i saj

Norës nuk i duhet deti, merr rreze dielli në shtëpi dhe zbulon se si duket oborri i saj