Spanja ndaj Shqipërisë, stadiumi i ndeshjes në Alicante

17.06.2017 14:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Spanja ndaj Shqipërisë, stadiumi i ndeshjes në Alicante

“Zhoze Riko Perez” është një stadium mesatar për standardet e futbollit europian, me një kapacitet prej 30 mijë vendesh dhe shtëpia e skuadrës së Herkules. Pikërisht ky është opsioni i fundit që prezanton Federata e Futbollit Spanjoll për të zhvilluar ndeshjen eliminatore të botërorit 2018 ndaj Shqipërisë.

Sipas mediave iberike, edhe pse mbetet për tu zyrtarizuar, qyteti i Alikantes ka fituar kuota për të pritur seleksionin iberik në një ndeshje të cilën vendasit e konsiderojnë të lehtë në letër, ndaj kuqezinjve. 90 minutëshi do të zhvillohet në 6tetor të këtij viti, dy vjet nga ndeshja e fundit e Spanjës në këtë impiant në fitoren 2-0 ndaj Anglisë.

Kjo do të jetë një sfidë vendimtare për fatet e grupit tonë eliminator, për Spanjën që synon kualifikikin direkt dhe Shqipërinë që synon vendin e tretë. Opsion tjetër për ndeshjen elimiantore ishte dhe qyteti autonom i Melijas në Afrikë, nën patronazhin e Spanjës, por mesa duket kjo hipotezë ra poshtë shpejt.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Allegri: Me entuziazëm te fitorja

Allegri: Me entuziazëm te fitorja

E mbuluar me ar, Kim Kardashian na mahniti me veshjen në Met Gala

E mbuluar me ar, Kim Kardashian na mahniti me veshjen në Met Gala

Huawei publikon përditësimin e Android Oreo Beta edhe për shtatë telefona të tjerë

Huawei publikon përditësimin e Android Oreo Beta edhe për shtatë telefona të tjerë

Gattuso: Sikurse finalja e Kupës së Botës ndaj Juventusit

Gattuso: Sikurse finalja e Kupës së Botës ndaj Juventusit

Menduat se Kejvina është super sexy…!Tani njihuni me motrën e saj

Menduat se Kejvina është super sexy…!Tani njihuni me motrën e saj

Lundrimi nëpër botë me anijen luksoze:Udhëtimi zgjat 245 ditë, për rezervimin e biletës duhet pasur 75 mijë euro (Foto/Video)

Lundrimi nëpër botë me anijen luksoze:Udhëtimi zgjat 245 ditë, për rezervimin e biletës duhet pasur 75 mijë euro (Foto/Video)

Nëse keni gjithmonë ftohtë, urgjent tek mjeku! Vuani nga këto sëmundje …

Nëse keni gjithmonë ftohtë, urgjent tek mjeku! Vuani nga këto sëmundje …

Zeneli drejt Series A, pas tij Fiorentina dhe Napoli

Zeneli drejt Series A, pas tij Fiorentina dhe Napoli

Nis Eurosong 2018, vemendja e shqiptarëve tek Bushpepa

Nis Eurosong 2018, vemendja e shqiptarëve tek Bushpepa

Përditësimi i WhatsApp iOS sjell modalitetin Picture-in-Picture dhe disa përmirësime të tjera

Përditësimi i WhatsApp iOS sjell modalitetin Picture-in-Picture dhe disa përmirësime të tjera

Iniesta, Casillas dhe Torres: Tri legjendat spanjolle pa destinacion

Iniesta, Casillas dhe Torres: Tri legjendat spanjolle pa destinacion

Rita Ora e emocionuar për ardhjen në Tiranë, i kushton statusin special

Rita Ora e emocionuar për ardhjen në Tiranë, i kushton statusin special

Identifikohen gjenet që kontrollojnë kripën në organizëm

Identifikohen gjenet që kontrollojnë kripën në organizëm

Vogëlushja ra prej platformës te binarët, pak momente para se të afrohej treni (Video)

Vogëlushja ra prej platformës te binarët, pak momente para se të afrohej treni (Video)

Calhanoglu: Milani di si ta mposhtë Juven

Calhanoglu: Milani di si ta mposhtë Juven

SUPER EMOCIONE…Shqipëria kualifikohet në Finalen e Eurosong

SUPER EMOCIONE…Shqipëria kualifikohet në Finalen e Eurosong