Spalletti: Icardi refuzoi përfshirjen në skuadrën ndaj Rapidit

13.02.2019 21:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Spalletti: Icardi refuzoi përfshirjen në skuadrën ndaj Rapidit

Trajneri i Interit, Luciano Spalletti, ka konfirmuar se Mauro Icardi ka kërkuar që mos të përfshihet në skuadrën ndaj Rapid Vienna.

Nga kjo klubi ka marrë vendim që ta heq argjentinasin nga detyra e kapitenit të skuadrës dhe ka emëruar Samir Handanovicin.

“Nesër (e enjte) do të jetë ndeshje e rëndësishme. Pas saj do të kemi kohë të qartësojmë pozitën e Icardit”, ka thënë Spalletti për Sky Sport Italia.

Mauro Icardi dhe Luciano Spalletti gjatë ndeshjes Cagliari-Inter (Foto: Enrico Locci/Getty Images/Guliver)

“Ishte një vendim i vështirë dhe i dhimbshëm, por u bë për të mirën e të gjithëve, për të mirën e Interit dhe skuadrës”.

“Mosparaqitja e tij? Ishte ai që nuk dëshironte t’i bashkohej skuadrës. Ishte i thirrur. Ishte i dëshpëruar, por edhe për ne ishte e vështirë ta njoftonim për vendimin”.

“Kjo ishte një situatë që duhej adresuar, e thash edhe pas Parmas. Nëse është dikush që mendon për diçka tjetër përveç rezultatit, gabon”.

“Gjërat përreth tij e kanë shqetësuar atë dhe skuadrën që e ka udhëhequr. Tani e gjithë vëmendja jonë duhet të jetë të ndeshja e së nesërmes”, ka shtuar Spalletti. /Telegrafi/


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Spalletti: Icardi refuzoi përfshirjen në skuadrën ndaj Rapidit

Spalletti: Icardi refuzoi përfshirjen në skuadrën ndaj Rapidit

Polici zviceran gjobitet me 600 franga, tejkaloi shpejtësinë e paraparë derisa po ndiqte hajnat e dyshuar

Polici zviceran gjobitet me 600 franga, tejkaloi shpejtësinë e paraparë derisa po ndiqte hajnat e dyshuar

Kosovë-Turqi, miqësore e veteranëve për nder të Pavarësisë

Kosovë-Turqi, miqësore e veteranëve për nder të Pavarësisë

Roboti artist vizaton portrete të njerëzve

Roboti artist vizaton portrete të njerëzve

U fotografua me lulet që gjeti në tavolinë në ditën e parë në punë, e kuptoi se kishte gabuar vetëm disa muaj më vonë (Foto)

U fotografua me lulet që gjeti në tavolinë në ditën e parë në punë, e kuptoi se kishte gabuar vetëm disa muaj më vonë (Foto)

Formacionet zyrtare: Ajaxi dhe Reali zhvillojnë ndeshjen e parë të të tetës së finales

Formacionet zyrtare: Ajaxi dhe Reali zhvillojnë ndeshjen e parë të të tetës së finales

Nëse të dhemb ky dhëmb, ke probleme me këtë organ

Nëse të dhemb ky dhëmb, ke probleme me këtë organ

Fjalët e para të Ardian Nuhiu si trajner i Dritës

Fjalët e para të Ardian Nuhiu si trajner i Dritës

Arrestohet një gazetare në Filipine për “shpifje kibernetike”

Arrestohet një gazetare në Filipine për “shpifje kibernetike”

Hazard: Për mua, më mirë filozofia e Sarrit se sa e Mourinhos

Hazard: Për mua, më mirë filozofia e Sarrit se sa e Mourinhos

Pasojat e temperaturave të ulëta në SHBA, mollët mbulohen nga akulli (Foto)

Pasojat e temperaturave të ulëta në SHBA, mollët mbulohen nga akulli (Foto)

Brozovic pëlqen lajmet për heqjen e shiriti të kapitenit nga Icardi

Brozovic pëlqen lajmet për heqjen e shiriti të kapitenit nga Icardi

Tayna e veçantë në klipin e ri

Tayna e veçantë në klipin e ri

Nga sot +383 bëhet kodi i vetëm telefonik në Kosovë, operatorët ndalojnë përdorimin e kodeve të huaja

Nga sot +383 bëhet kodi i vetëm telefonik në Kosovë, operatorët ndalojnë përdorimin e kodeve të huaja

Maskohet për të pranuar paratë e fituara në lotari, nuk dëshiron ta njohin kushërinjtë dhe t’ia lypin borxh (Video)

Maskohet për të pranuar paratë e fituara në lotari, nuk dëshiron ta njohin kushërinjtë dhe t’ia lypin borxh (Video)

Forma e mirë dhe golat, Crystal Palace vihet pas Milot Rashicës

Forma e mirë dhe golat, Crystal Palace vihet pas Milot Rashicës