Sot tërhiqet shorti për fazën çerekfinale dhe gjysmëfinale në L.K

15.03.2019 10:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sot tërhiqet shorti për fazën çerekfinale dhe gjysmëfinale në L.K

Sot me fillim nga ora 12:00, vëmendja e gjithë tifozëve të futbollit do të jetë në Nyon të Zvicrës.

Atje, UEFA do të organizojë tërheqjen e shortit për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, këtë sezon vjen me një ndryshim të madh në tërheqjen e shortit.

Sot, përveç shortit për fazën çerekfinale, do të bëhet tërheqja e shortit edhe për fazën gjysmëfinale.

Skuadrat do të njoftohen për kundërshtarët potencial nëse e kalojnë këtë fazë.

Një sistem i tillë është përdorur edhe në të kaluarën nga UEFA, por që viteve të fundit ishte larguar, për t’u kthyer sërish.

Skuadrat që do të jenë pjesë e shortit janë: Juventus, Barcelona, Manchester United, Porto, Tottenham Hotspur, Ajax, Liverpool dhe Manchester City.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rrezikoni nëse e kombinoni qumështin me këto produkte

Rrezikoni nëse e kombinoni qumështin me këto produkte

Haradinaj: Vuçiq, mohuesi i masakrës së Reçakut që po favorizohet nga BE urren patologjikisht shqiptarët

Haradinaj: Vuçiq, mohuesi i masakrës së Reçakut që po favorizohet nga BE urren patologjikisht shqiptarët

Sipas analistëve ndarja e ministrive nuk rrezikon arritjen e marrëveshjes LVV-LDK

Sipas analistëve ndarja e ministrive nuk rrezikon arritjen e marrëveshjes LVV-LDK

Prishtina pa ngrohje, kjo është arsye e Termokosit

Prishtina pa ngrohje, kjo është arsye e Termokosit

Arrestohet një shtetas çek në Kosovë

Arrestohet një shtetas çek në Kosovë

Komiteti Olimpik: Agim Ademi, ta vazhdojë mandatin deri në vitin 2022

Komiteti Olimpik: Agim Ademi, ta vazhdojë mandatin deri në vitin 2022

Rakiq: Largohemi nga të gjitha institucionet nëse edhe nga Apeli i vërtetohet dënimi Teodosijeviqit

Rakiq: Largohemi nga të gjitha institucionet nëse edhe nga Apeli i vërtetohet dënimi Teodosijeviqit

Në një shkollën të mesme në Brooklyn kërcënim me bombë, mijëra nxënës evakuohen

Në një shkollën të mesme në Brooklyn kërcënim me bombë, mijëra nxënës evakuohen

Thaçi i reagon ashpër Vuçiqit: Nuk mund t’i mohoni krimet që keni bërë në Kosovë

Thaçi i reagon ashpër Vuçiqit: Nuk mund t’i mohoni krimet që keni bërë në Kosovë

Këto jane pamjet nga shembja e ndërtesës 4-katëshe në Durrës

Këto jane pamjet nga shembja e ndërtesës 4-katëshe në Durrës

LDK pas mbledhjes: Mbetemi të përkushtuar për të krijuar vetëm institucione stabile

LDK pas mbledhjes: Mbetemi të përkushtuar për të krijuar vetëm institucione stabile

Çitaku: Mohimi i masakrës nga Vuçiqi është çmenduri totale

Çitaku: Mohimi i masakrës nga Vuçiqi është çmenduri totale

Avokati i Popullit e dërgon në Kushtetuese Ligjin për Paga

Avokati i Popullit e dërgon në Kushtetuese Ligjin për Paga

Vuçiq thotë se “Masakra e Reçakut është e trilluar”, ish-ministri i Millosheviqit e quan Walkerin “mashtrues”

Vuçiq thotë se “Masakra e Reçakut është e trilluar”, ish-ministri i Millosheviqit e quan Walkerin “mashtrues”

Javën e ardhshme nis shpërndarja e rreth 100 mijë vaksinave kundër gripit sezonal

Javën e ardhshme nis shpërndarja e rreth 100 mijë vaksinave kundër gripit sezonal

Haxhiu thotë se VV nuk pranon që në marrëveshje të futet edhe posti i Presidentit

Haxhiu thotë se VV nuk pranon që në marrëveshje të futet edhe posti i Presidentit