Sot pritet të mbahet takimi i shumëpritur Modric-Perez

10.08.2018 09:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sot pritet të mbahet takimi i shumëpritur Modric-Perez

Një takim i së premtes është vendosur të mbahet në mes të yllit kroat, Luka Modric dhe presidentit të Real Madridit, Florentino Perez.

E ardhmja e kroatit Modric është në udhëkryq dhe ka pasur shumë thashetheme rreth të ardhmes së tij.

Sipas disa mediave, lojtari më i mirë i Botërorit “Rusia 2018” ka marrëveshje personale me Interin dhe dëshiron largimin nga Bernabeu.

Por, klubi mbretëror shpreson ta mbaj lojtari edhe për këtë sezon duke tentuar joshjen me ndonjë pagë më të lartë.

Perez dhe Modric pritet të sqarohen sot gjatë ditës

Sipas gazetës spanjolle Marca, zyrtarët e Real Madrid do të takohen sot (e premte) me përfaqësuesit e Luka Modric pas raporteve të interesimit të Interit.

Klubi i Serie A ka qenë i lidhur me një lëvizje të jashtëzakonshme për yllin e Kroacisë, por Madridi ka mohuar ndonjë interes në ndarjen me të.

Përfaqësuesit e klubit dhe Modric do të takohen për të diskutuar një kontratë të re, me shpresën qo do ta bindin dhe nuk do ta lejojnë largimin e tij sikurse atë të Cristiano Ronaldos.

Në anën tjetër, në kampin Nerazzurr janë të bindur se kroati dhe përfaqësuesit e tij ia kanë dhënë fjalën për një transferim dhe sot pritet t’ia bëjnë me dije dëshirën për largim edhe presidentit Perez. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rikthehet NBA me dy super duele, Philadelphia i shkon Bostonit, Golden State e pret Thunder

Rikthehet NBA me dy super duele, Philadelphia i shkon Bostonit, Golden State e pret Thunder

Procesorët e rinj Intel thyejnë barrierën e 64GB RAM

Procesorët e rinj Intel thyejnë barrierën e 64GB RAM

Herolind Shala, ndër më të mirët në Ligën e Kombeve sa i përket pasimeve të sakta

Herolind Shala, ndër më të mirët në Ligën e Kombeve sa i përket pasimeve të sakta

Deshi t’ia kalojë Lamborghinit, shoferi i motoçikletës për pak sa nuk e pësoi (Video)

Deshi t’ia kalojë Lamborghinit, shoferi i motoçikletës për pak sa nuk e pësoi (Video)

Evropa udhëheq SHBA dhe Azinë në botën e kryptove

Evropa udhëheq SHBA dhe Azinë në botën e kryptove

10 sinjalet e fshehta që ju dërgon trupi kur ka nevojë për ndihmë

10 sinjalet e fshehta që ju dërgon trupi kur ka nevojë për ndihmë

Vecino në dyshim për Milanin, Politano kërkon angazhim për fitore

Vecino në dyshim për Milanin, Politano kërkon angazhim për fitore

Njihuni me burrin që telefonoi Ndihmën e Shpejtë 314 herë në pesë vjet, edhe pse në asnjërën herë nuk kishte nevojë për ta (Foto)

Njihuni me burrin që telefonoi Ndihmën e Shpejtë 314 herë në pesë vjet, edhe pse në asnjërën herë nuk kishte nevojë për ta (Foto)

Swisscom në bisedime për shitjen e operatorit Italian Fastweb

Swisscom në bisedime për shitjen e operatorit Italian Fastweb

Armand Çullhaj shpallet kampion evropian në WBU

Armand Çullhaj shpallet kampion evropian në WBU

Rezervoi në një restorant luksoz, u refuzua për shkak të këpucëve që i kushtonin 340 euro (Foto)

Rezervoi në një restorant luksoz, u refuzua për shkak të këpucëve që i kushtonin 340 euro (Foto)

Sa gjatë marrin kohë të treten ushqimet e ndryshme

Sa gjatë marrin kohë të treten ushqimet e ndryshme

Mulaomerovic: Na pret punë e vështirë, por besoj te basketbollistët e mi

Mulaomerovic: Na pret punë e vështirë, por besoj te basketbollistët e mi

Google pranon ekzistencën e një motori kërkimi të censuruar për Kinën

Google pranon ekzistencën e një motori kërkimi të censuruar për Kinën

Futet në pishinë që të lahet me peshkaqenë (Video)

Futet në pishinë që të lahet me peshkaqenë (Video)

Chiesa vazhdon të jetë caku kryesor i Napolit

Chiesa vazhdon të jetë caku kryesor i Napolit