Sot lirohet Nehat Thaqi?

28.10.2016 13:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sot lirohet Nehat Thaqi?

Drejtori i Policisë së Kosovës në rajonin e Mitrovicës, Nehat Thaqi, sipas burimeve të Gazetës Express do të lirohet sot

Burime të Gazetës Express tregojnë se Drejtori i Policisë Rajonale do të lirohet sot pasi që i skadon paraburgimi 30 ditor dhe nuk do t’i vazhdohet më tutje.

Nehat Thaqi është në paraburgim që nga 28 shtatori, ku u arrestua në bazë të vendimit të Gjykatës së Lartë në Nish, nga viti 2010. Ai u transferua në Beograd, ku edhe u mor në pyetje.

Ai u akuzua për terrorizëm nga gjykata serbe dhe për dëbimin e një familjeje serbe nga Lipjani, mirëpo këto akuza u hodhën poshtë nga Thaqi gjatë intervistimit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Për dy javë u punësuan afro 100 persona në Telekom

Për dy javë u punësuan afro 100 persona në Telekom

20 vjet nga konferenca e Rambujesë

20 vjet nga konferenca e Rambujesë

Abuzimi i Pacollit me parimin e diskrecionit

Abuzimi i Pacollit me parimin e diskrecionit

Kërkesa e BE-së për futjen e “Trepçës” në dialog acaron Prishtinën

Kërkesa e BE-së për futjen e “Trepçës” në dialog acaron Prishtinën

Serwer thumbon Thaçin në Twitter: Fto edhe miqtë që e cilësojnë të keqe idenë tënde të kufirit

Serwer thumbon Thaçin në Twitter: Fto edhe miqtë që e cilësojnë të keqe idenë tënde të kufirit

Në Kosovë s’e përmend, por në SHBA Thaçi e çon tutje idenë për shkëmbim territoresh

Në Kosovë s’e përmend, por në SHBA Thaçi e çon tutje idenë për shkëmbim territoresh

Historia trishtuese e nxënëses nga Drenasi me hetuesin policor

Historia trishtuese e nxënëses nga Drenasi me hetuesin policor

Nesër në Kosovë, mot kryesisht i vranët

Nesër në Kosovë, mot kryesisht i vranët

Reagon Ismaili, kërkon masa të menjëhershëm ndaj kirurgut në Prizren

Reagon Ismaili, kërkon masa të menjëhershëm ndaj kirurgut në Prizren

Skandaloze: Kirurgu në Prizren kërcënon dhe fyen pacienten që rënkonte nga dhimbjet

Skandaloze: Kirurgu në Prizren kërcënon dhe fyen pacienten që rënkonte nga dhimbjet

Serbia i humb më shumë se nga 1 milion euro në ditë për shkak të taksës

Serbia i humb më shumë se nga 1 milion euro në ditë për shkak të taksës

Avokati nga Turqia ofron mbrojtje falas për të akuzuarit nga Gjykata Speciale

Avokati nga Turqia ofron mbrojtje falas për të akuzuarit nga Gjykata Speciale

Haradinaj mbledh nënkryetarët e AAK-së – diskuton për pozicionet e Qeverisë

Haradinaj mbledh nënkryetarët e AAK-së – diskuton për pozicionet e Qeverisë

Rritja e pagave rrezikon investimet kapitale në Kosovë

Rritja e pagave rrezikon investimet kapitale në Kosovë

Veseli: BE-ja po e rrënon çdo perspektivë të dialogut dhe fqinjësisë së mirë, Trepça ka qenë dhe do jetë e Kosovës

Veseli: BE-ja po e rrënon çdo perspektivë të dialogut dhe fqinjësisë së mirë, Trepça ka qenë dhe do jetë e Kosovës

Presidenti Thaçi në SHBA: Mbështetja e Uashingtonit është vitale për Kosovën

Presidenti Thaçi në SHBA: Mbështetja e Uashingtonit është vitale për Kosovën