Sot ishte “ditë zie” për Juventusin

22.12.2020 23:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sot ishte “ditë zie” për Juventusin

Kjo e Martë mund të cilësohet si njëra nga ditët më të rënda për skuadrën e Juventusit.

Kampioni aktual i Serie-A pësoi brenda ditës tri goditje të forta të cilat mund të ndikojnë direkt edhe në ecurinë e kampionatit në vazhdim, përcjell KosovaPress.

Gjithçka filloi në orët e para të mbrëmjes kur “Zonja e Vjetër” mori lajmin se Serie-A kishte vendosur që t’ia hiqte tre pikë të cilat ia kishte dhënë në tavolinë për mos zhvillimin e ndeshjes kundër Napolit për shkak të problemeve me lojtarët e infektuar me Covid-19.

Pastaj erdhi ndeshja me Fiorentinën e cila filloi si mos më keq për vendasit. Fillimisht ata pranuan gol pas vetëm tre minutave lojë kur Vlahovic realizoi pas një kundërsulmi të shpejtë.

Pastaj në minutën e 18’ nga loja u përjashtua Juan Cuadrado pas një ndërhyrje të ashpër ndaj Castrovillit dhe në vazhdim Fiorentina realizoi edhe dy gola përmes Alex Sandos (autogol) dhe Martin Caceres për ta siguruar një fitore shumë të rëndësishme në kampionat.

Pas 13 ndeshjeve të zhvilluara, Juventusi ka 24 pikë të mbledhura dhe renditet në vendin e katërt në tabel.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Sot ishte “ditë zie” për Juventusin

Sot ishte “ditë zie” për Juventusin

Atletico triumfon edhe ndaj Sociedadit, mbetet liderë e tabelës

Atletico triumfon edhe ndaj Sociedadit, mbetet liderë e tabelës

​Publikohen formacionet zyrtare të derbit Arsenal – Manchester City

​Publikohen formacionet zyrtare të derbit Arsenal – Manchester City

Iu hoqën tre pikë, Juventusi kërkon fitore ndaj Fiorentinës, formacionet zyrtare

Iu hoqën tre pikë, Juventusi kërkon fitore ndaj Fiorentinës, formacionet zyrtare

​Solskjaer jep lajmin e keq për tifozët e Man. United

​Solskjaer jep lajmin e keq për tifozët e Man. United

​Ronaldo tregon pse është ende ndër më të mirët në botë

​Ronaldo tregon pse është ende ndër më të mirët në botë

Tragjedia në Francë, reflektori bie dhe e godet për vdekje punëtorin e stadiumit

Tragjedia në Francë, reflektori bie dhe e godet për vdekje punëtorin e stadiumit

5 mënyra për të larguar lidhjet toksike

5 mënyra për të larguar lidhjet toksike

Asnjëherë mos i dërgoni këto 15 gjëra me mesazh me tekst ose email

Asnjëherë mos i dërgoni këto 15 gjëra me mesazh me tekst ose email

Mësohet arsyeja pse Gattuso po paraqitet me njërin sy të mbyllur në ndeshjet e Napolit

Mësohet arsyeja pse Gattuso po paraqitet me njërin sy të mbyllur në ndeshjet e Napolit

Hendboll, Prishtina eliminohet nga Kupa Evropiane

Hendboll, Prishtina eliminohet nga Kupa Evropiane

Tjetër çmim i madh për Cristiano Ronaldon

Tjetër çmim i madh për Cristiano Ronaldon

Mediumi spanjoll i bën analize Kosovës, nga Muriqi, Rashica e deri te refuzimi i Adnan Januzajt

Mediumi spanjoll i bën analize Kosovës, nga Muriqi, Rashica e deri te refuzimi i Adnan Januzajt

Tjetër humbje në Premier Ligë për Tottenhamin

Tjetër humbje në Premier Ligë për Tottenhamin

Zbulohet letra e Maradonas: Ja çfarë duhet të bëni me trupin tim pas vdekjes

Zbulohet letra e Maradonas: Ja çfarë duhet të bëni me trupin tim pas vdekjes

Pirlo: Ky është Juventusi që dua

Pirlo: Ky është Juventusi që dua