Sony Xperia Z5 shfaqet për herë të parë në një video

31.08.2015 21:18
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sony Xperia Z5 shfaqet për herë të parë në një video

Sony do të prezantojë seritë e reja të pajisjeve Xperia Z5 këtë javë. Telefonat do të emërtohen Xperia Z5, X5 Compact dhe Z5 Premium. Janë publikuar disa informacione në lidhje me këto pajisje. Së fundmi është publikuar një video, ku pretendohet të jetë Xperia Z5.

2

Nga videoja kuptojmë që Xperia Z5 Premium do të ketë ekran 5.5 inç me rezolucion 4K UHD, ndërsa Z5 do të ketë ekran 5.2 inç me rezolucion 1080 pikselë. Të tre telefonat do të kenë kamerë 23 megapikselë në anën e pasme, me shpejtësi fokusimi 0.03 sekonda. Ju mund të zgjidhni gjithashtu rezolucionin tek opsioni Superior Auto në mes 8 megapikselë (16:9), 20 megapikselë (16:9) dhe 23 megapikselë (4:3). Kamera ballore do të jetë 8 megapikselë.

3

Të tre telefonat do të kenë gjithashtu sensorin për gjurmët e gishtave tek anësoret. Telefonat do të jenë rezistent ndaj ujit dhe do të kenë një bateri që do të zgjasë për 2 ditë. Nga informacionet e mëparshme kemi mësuar që të tre telefonat do të fuqizohen nga i njëjti procesor Qualcomm Snapdragon 810 si Z3+, së bashku me 3GB RAM dhe 32GB hapësirë të brendshme.

 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Uber, Airbnb, Lyft largojnë mijëra të punësuar pasi Silicon Valley është në krizë nga virusi

Uber, Airbnb, Lyft largojnë mijëra të punësuar pasi Silicon Valley është në krizë nga virusi

Apple, Google, njoftim në telefon për ekspozimin ndaj koronavirusit

Apple, Google, njoftim në telefon për ekspozimin ndaj koronavirusit

Google prezanton “fondin e ndihmës për gazetari”

Google prezanton “fondin e ndihmës për gazetari”

Twitter fshin 8,558 llogari të lidhura me Partinë Përparimtare në Serbi

Twitter fshin 8,558 llogari të lidhura me Partinë Përparimtare në Serbi

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Si të kontrollosh nëse dikush po të spiunon në Facebook?

Si të kontrollosh nëse dikush po të spiunon në Facebook?

Deri në 2025 parashikojnë që kompanitë do të shesin 100 milionë telefona të palosshëm

Deri në 2025 parashikojnë që kompanitë do të shesin 100 milionë telefona të palosshëm

11 gjëra të çuditshme që janë kapur nga “Google Earth” (Foto)

11 gjëra të çuditshme që janë kapur nga “Google Earth” (Foto)

Lëvizja e radhës nga Mark Zuckerberg! Synohen pagesa online me WhatsApp Pay

Lëvizja e radhës nga Mark Zuckerberg! Synohen pagesa online me WhatsApp Pay

Jeff Bezos është bërë më i pasur për 13,5 miliardë dollarë, për vetëm 15 minuta

Jeff Bezos është bërë më i pasur për 13,5 miliardë dollarë, për vetëm 15 minuta

Tesla mund të sjellë përditësime harduerike

Tesla mund të sjellë përditësime harduerike

Mund ta keni edhe ju në kompjuter, ky antivirusi shiti të dhënat e 435 milionë përdoruesve tek kompanitë e tjera

Mund ta keni edhe ju në kompjuter, ky antivirusi shiti të dhënat e 435 milionë përdoruesve tek kompanitë e tjera

Përleshje mes vëllait dhe motrës për kodin e WIFI, ndodh vrasja

Përleshje mes vëllait dhe motrës për kodin e WIFI, ndodh vrasja

Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale

Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale

Kompania si motër e “Google” bën namin, mbërrin vlerën një trilionë dollarë!

Kompania si motër e “Google” bën namin, mbërrin vlerën një trilionë dollarë!