Sony prezantoi Xperia XZ2 Premium me kamër më të fuqishme

16.04.2018 16:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sony prezantoi Xperia XZ2 Premium me kamër më të fuqishme

Vetëm dy muaj më parë nga debutimi i Xperia XZ2 në Kongresin Mobil Botëror, Sony është rikthyer me Xperia XZ2 Premium.

Ky telefon mban të njëjtin dizajn me XZ2 por sjell një kamër, ekran, bateri dhe specifika të tjera të përmirësuara.

XZ2 Premium del në shitje në verë. Çmimi ende nuk është bërë i ditur por nuk ka për të qenë i lirë. XZ2 kushton 800 dollarë dhe varianti Premium mund të shkojë deri në 900 apo 1,000 dollarë.

Telefoni vjen me ekran 5.8-inç 4K me mbështetje për video HDR. Sipas Sony përmirësimi më i ndjeshëm është kamera. XZ2 Premium ka dy të tilla.

Kamera sekondare nuk është një lente telefoto apo zmadhimi por një sensor 12-megapiksel monochrome krahas sensorit kryesor 19-megapiksel me ngjyra.

XZ2 Premium arrin një ISO prej 51,200 ndërsa videot shkojnë deri në 12,800.

Konfigurimi me dy kamera sjell me vete edhe funksionalitetit portret të cilin Sony e quan “Bokeh Mode.”

XZ2 Premium mund të regjistrojë video 960fps me rezolucion 1080p. Gjithashtu telefoni ka më shumë RAM prej 6GB dhe më shumë kapacitet baterie prej 3,540 mAh.

Telefoni vjen me Android 8.0 Oreo dhe Snapdragon 845. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Tërheq vëmendjen me këtë veshje, Bleona paralajmëron edhe diçka të re

Tërheq vëmendjen me këtë veshje, Bleona paralajmëron edhe diçka të re

Pjesëmarrësit e festivalit befasohen me “byrekun hamburger”, thonë se është më i mirë se ai me djathë (Foto)

Pjesëmarrësit e festivalit befasohen me “byrekun hamburger”, thonë se është më i mirë se ai me djathë (Foto)

Prishtina heshtë zërat për ndërrimin e trajnerit, Remzi Ejupi e konfirmon Mirel Josën: Ka kontratë për tri vite

Prishtina heshtë zërat për ndërrimin e trajnerit, Remzi Ejupi e konfirmon Mirel Josën: Ka kontratë për tri vite

West Side Family publikojnë këngën ‘E imja’

West Side Family publikojnë këngën ‘E imja’

Kida provokon fort këtë herë

Kida provokon fort këtë herë

Ndjekësja e kritikoi për tatuazhin në fëmijëri, kjo ishte përgjigja epike e Duas

Ndjekësja e kritikoi për tatuazhin në fëmijëri, kjo ishte përgjigja epike e Duas

Parashikim: Interi përballet me Tottenhamin në ndeshjen rikthyese në Ligën e Kampionëve

Parashikim: Interi përballet me Tottenhamin në ndeshjen rikthyese në Ligën e Kampionëve

“Game of Thrones” fiton çmimin kryesor në “Emmy”

“Game of Thrones” fiton çmimin kryesor në “Emmy”

Rina injoron reperet tjera: Pse me jep publicitet palidhje?

Rina injoron reperet tjera: Pse me jep publicitet palidhje?

De Sciglio ka pësuar lëndim në kofshë

De Sciglio ka pësuar lëndim në kofshë

Si është e mundur kjo që bën Flaka

Si është e mundur kjo që bën Flaka

Ky është ‘sekreti’ që Encës i duket gjoksi i madh në fotografi

Ky është ‘sekreti’ që Encës i duket gjoksi i madh në fotografi

SpaceX prezanton turistin e parë që do të fluturojë drejt hënës (Foto)

SpaceX prezanton turistin e parë që do të fluturojë drejt hënës (Foto)

Salah: Liverpooli mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

Salah: Liverpooli mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

Dua Lipa shoqërohet nga prindërit në Singapor

Dua Lipa shoqërohet nga prindërit në Singapor

Patrice Evra e kritikon Douglas Costan që e pështyu kundërshtarin

Patrice Evra e kritikon Douglas Costan që e pështyu kundërshtarin