Sonte fitorja për “kuq e zinjtë” një detyrim

25.03.2019 17:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sonte fitorja për “kuq e zinjtë” një detyrim

Sot në mbrëmje do të luhet ndeshja mes Andorrës dhe Kombëtares Shqiptare. në stadiumin ‘Nacional’ skuadra jonë përfaqësuese do të ketë Ervin Bulkun në pankinë pas shkarkimit të Christian Panuccit dhe do të kërkojë që të harrojë humbjen e pësuar 3 ditë më parë ndaj Turqisë.

Për kuqezinjtë fitorja ndaj Andorrës është një detyrim, diçka që është vënë në dukje edhe nga vetë protagonistët, për të mos humbur më shumë terren në objektivin e saj që është kualifikimi për në Euro 2020.
Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar edhe seancën e fundit stërvitore përpara kësaj ndeshjeje që do të zhvillohet në një fushë me bar artificial. Kjo e mbrëmjes së sotme është sfida e katërt që Shqipëria luan ndaj Andorrës dhe bilanci është në favor të kuqezinjve me 2 fitore kundrejt 1 të skuadrës së Andorrës me 4 gola të shënuar dhe 2 të pësuar.

Ajo që do të luhet sot në mbrëmje është një përballje mes dy skuadrave që vijnë pas disfatave në sfidat e para. nëse kombëtarja jonë iu dorëzua përballë Turqisë, Andorra vjen pas humbjes së pësuar me Islandën, shkruan top-channel përcjellë Klan Kosova.

Ndeshja mes Andorrës dhe Kombëtares shqiptare do të gjykohet nga arbitri sllovak Filip Glova që do të ndihmohet nga asistentët Frantisek Ferenc dhe peter Kovaç. Gjyqtari i katërt i sfidës do të jetë Boris Marehfka, edhe ky nga Sllovakia.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë