Solari: I lumtur me paraqitjen e lojtarëve, nuk kam monitor për VAR, por iu besojmë gjyqtarëve

14.02.2019 01:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Solari: I lumtur me paraqitjen e lojtarëve, nuk kam monitor për VAR, por iu besojmë gjyqtarëve

Trajneri i Real Madridit, Santiago Solari, ka folur pas ndeshjes ndaj Ajaxit që djelmoshat e tij e fituan 2-1.

Ai tha se është i kënaqur me paraqitjen e lojtarëve të tij, sidomos të Asension që edhe shënoi.

“Jam shumë i kënaqur me paraqitjen e të gjithëve, për të fituar këtu, ishte e nevojshme që secili prej lojtarëve të bënte një përpjekje dhe të jepte maksimumin”.

“Kjo është Liga e Kampionëve dhe nuk ka ndeshje të lehtë ose skuadra të thjeshta, ata na e kanë bërë të vështirë për të fituar”.

Santiago Solari i Real Madridit dhe Erik Ten Hag i Ajax . (Photo by Lars Baron/Getty Images)

“Jam i kënaqur me performancën dhe golin e Asensios, sot e kam vërejtur rritjen e tij”.

“Goli i VAR? Trajnerët nuk kanë monitor për të parë përsëritjen dhe atë që ndodh, ne besojmë në VAR dhe te gjyqtarët”.

“Ne jemi mësuar të punojmë, ta vuajmë dhe të shënojmë kur luajtëm”.

Festa te goli i Marco Asensios (Foto: Lars Baron/Getty Images/Guliver)

“Ata na mbyllën, na sulmuan, ndonjëherë në mënyrë agresive, në kufi të rregullores, ata dhanë të gjitha energjitë e tyre për ndeshjen e sotme”, ka deklaruar Solari. /Telegrafi/


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Tesla prezanton SUV e ri Model Y javën e ardhshme

Tesla prezanton SUV e ri Model Y javën e ardhshme

Njerëzit që shikojnë televizor për orë të gjata kanë një memorie më të dobët

Njerëzit që shikojnë televizor për orë të gjata kanë një memorie më të dobët

Zyrtarizohet standardi i uebit që do ti japë fund fjalëkalimeve

Zyrtarizohet standardi i uebit që do ti japë fund fjalëkalimeve

Lego i përgjigjet telefonëve me ekrane me palosje të Samsung dhe Huawei

Lego i përgjigjet telefonëve me ekrane me palosje të Samsung dhe Huawei

Vaji që lufton kancerin e mushkërive

Vaji që lufton kancerin e mushkërive

Aplikacioni Mail në Windows 10 pajiset me “Dark Mode”

Aplikacioni Mail në Windows 10 pajiset me “Dark Mode”

Si të bëni lëngun me mollë e kumbulla të thata që mjekon zorrën e trashë

Si të bëni lëngun me mollë e kumbulla të thata që mjekon zorrën e trashë

Orët inteligjente, Apple udhëheq bindshëm

Orët inteligjente, Apple udhëheq bindshëm

Opera sjell shfletuesin me portofolin e kriptomonedhave në iOS

Opera sjell shfletuesin me portofolin e kriptomonedhave në iOS

Mungesa e gjumit dëmton aftësinë riparuese të qelizave të trurit

Mungesa e gjumit dëmton aftësinë riparuese të qelizave të trurit

“ji32k7au4a83″ mund tu duket fjalëkalim i vështirë por është një prej më të hakuarve

“ji32k7au4a83″ mund tu duket fjalëkalim i vështirë por është një prej më të hakuarve

Apple adreson “Flexgate” në laptopët MacBook Pro

Apple adreson “Flexgate” në laptopët MacBook Pro

Miomët e mitrës

Miomët e mitrës

Huawei thirrje për krijimin e standardeve të përbashkëta të sigurisë kibernetike

Huawei thirrje për krijimin e standardeve të përbashkëta të sigurisë kibernetike

Në mungesë të pemëve, zogjtë ndërtuan fole gjigante nëpër shtyllat e telefonit (Foto)

Në mungesë të pemëve, zogjtë ndërtuan fole gjigante nëpër shtyllat e telefonit (Foto)

Corning po punon një xham fleksibël për të zëvendësuar plastikën tek smartfonët me ekrane me palosje

Corning po punon një xham fleksibël për të zëvendësuar plastikën tek smartfonët me ekrane me palosje