Slack ka shtuar opsione të reja për ta bërë komunikimin në punë akoma më profesional

24.05.2018 15:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Slack ka shtuar opsione të reja për ta bërë komunikimin në punë akoma më profesional

Slack po i jep zhvilluesve mjete për të ndërtuar integrime të reja që i drejtojnë klikimet në mesazhe në veprime në platformat e tyre. Zhvilluesit që përfshijnë Asana, Jira, Pocket dhe Zendesk kanë integruar “butonat e veprimit” të rinj, siç njihen, duke ju lejuar të kryeni veprime në shërbime direkt nga mesazhet e Slack. Ndërkohë që aspektet e kësaj karakteristike ishin më parë në dispozicion duke përdorur komandat e shkurtra, drejtuesit e Slack thonë se shfaqja e opsioneve në një ndërfaqe vizuale do të rrisë përdorimin e tyre.

Në platformën e punës Asana, për shembull, do të mund të ktheni një mesazh të Slack në një detyrë, të plotësuar me personin përgjegjës, datën e duhur dhe projektin përkatës. Ju gjithashtu mund të shtoni mesazhe të Slack për detyrat ekzistuese në Asana për të siguruar kontekst shtesë.

Slack njoftoi butonat e veprimit sot përpara konferencës për zhvilluesit. Kompania tani ka 8 milionë përdorues të përditshëm, prej të cilëve 3 milion kanë llogari me pagesë.

Që nga viti 2015, Slack ka kërkuar të bëhet qendër për të gjithë komunikimin në vendin e punës, duke përdorur integrimet me aplikacione të njohura për të zgjeruar shtrirjen e saj në sa më shumë skuadra që të jetë e mundur.

Ka një kohëzgjatje të mirë: kompanitë gjithnjë e më shumë mbështeten në programe të ndryshme të kompanive për menaxhimin e projektit, shërbimin ndaj klientit dhe detyra të tjera, dhe ka vlerë për lidhjen e tyre të gjithë së bashku. (Slack është vlerësuar me 5.1 miliard $.)

Në afat të shkurtër, përdoruesit do të fitojnë nga lehtësia e të qenit në gjendje të shohin integrimet si butona, në vend që të mësojnë përmendësh një grumbull komandash. Me kalimin e kohës, kompania është e sigurtë se do të shtojë veçori që mund ta bëjnë të diferencohet nga partnerët e saj. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Qyteti kinez planifikon ta krijojë ‘hënën artificiale’ për ta ndriçuar qiellin më 2020 (Foto)

Qyteti kinez planifikon ta krijojë ‘hënën artificiale’ për ta ndriçuar qiellin më 2020 (Foto)

HELLO 2 lançohet në Kickstarter, financohet me 700%

HELLO 2 lançohet në Kickstarter, financohet me 700%

Peshqit e uritur i shkojnë pas mirëmbajtësit, bëjnë xhiro derisa iu hedhë ushqimin (Video)

Peshqit e uritur i shkojnë pas mirëmbajtësit, bëjnë xhiro derisa iu hedhë ushqimin (Video)

Martinez: Transferimi i Witsel te Dortmundi është më i miri në botë për këtë sezon

Martinez: Transferimi i Witsel te Dortmundi është më i miri në botë për këtë sezon

A është ky telefoni më i hollë në botë?

A është ky telefoni më i hollë në botë?

Vidal dënohet me 800 mijë euro, u përfshi në një incident në klub nate

Vidal dënohet me 800 mijë euro, u përfshi në një incident në klub nate

Dy receta të thjeshta që i heqin lythat nga çdo pjesë e trupit!

Dy receta të thjeshta që i heqin lythat nga çdo pjesë e trupit!

Marca: Kriza e  Real Madridit lidhet me formën e dobët të Toni Kroosit dhe Luka Modricit

Marca: Kriza e Real Madridit lidhet me formën e dobët të Toni Kroosit dhe Luka Modricit

Facebook paditet për mashtrimin me performancën e videove

Facebook paditet për mashtrimin me performancën e videove

Vetura, jahte e aeroplanë privat, jeta luksoze e fëmijëve të pasanikëve të Meksikës (Foto)

Vetura, jahte e aeroplanë privat, jeta luksoze e fëmijëve të pasanikëve të Meksikës (Foto)

E mposhti Gjilanin, por Fadil Ademi nuk e ka synim të qëndrojë te Llapi

E mposhti Gjilanin, por Fadil Ademi nuk e ka synim të qëndrojë te Llapi

Investitorë të fuqishëm brenda Facebook kërkojnë largimin e Zuckerberg

Investitorë të fuqishëm brenda Facebook kërkojnë largimin e Zuckerberg

Sheqeri në gjak mund ta rrisë mundësinë e demencës

Sheqeri në gjak mund ta rrisë mundësinë e demencës

Kante i gatshëm të rinovojë me Chelsean

Kante i gatshëm të rinovojë me Chelsean

Twitter publikon një arkivë të 10 milion postimeve nga llogari Ruse dhe Iraniane

Twitter publikon një arkivë të 10 milion postimeve nga llogari Ruse dhe Iraniane

Jetëgjatësia do të rritet, Spanja rrëzon nga froni Japoninë – SHBA-Kinë përmbysen

Jetëgjatësia do të rritet, Spanja rrëzon nga froni Japoninë – SHBA-Kinë përmbysen