Skype sjell videot HD në ueb

08.03.2019 23:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Skype sjell videot HD në ueb

Vetëm pak ditë pasi rivali Google Duo erdhi në ueb, Skype vendosi të ridizajnonte ueb aplikacionin e shërbimit të video komunikimit.

Skype for Web i ri vjen me video HD për thirrjet private dhe në grup, me opsion për regjistrimin e thirrjeve, dhe një panel njoftimesh i cili ju tregon kur dikush ju përmend në një bisedë.

Gjithashtu aplikacion sjell disa veçori të reja që përdoruesit e WhatsApp for Web i njohin si mundësia për të kërkuar fjalë brenda bisedave dhe një galeri të imazheve, videove dhe përmbajtjeve të shpërndara në një bisedë.

Skype for Web është i disponueshëm në Windows 10 dhe Mac OS X 10.12 në Google Chrome dhe Microsoft Edge.

Përdoruesit ekzistues duhet të kyçen automatikisht ndërsa të rinj të regjistrohen. Nuk dihet kur do të mbërrijë mbështetja për Safari dhe Firefox ndërsa të dy ende nuk funksionojnë me Skype for Web. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Skype sjell videot HD në ueb

Skype sjell videot HD në ueb

Depresioni post-natal tek meshkujt

Depresioni post-natal tek meshkujt

Apple ka planifikuar një pajisje të realitetit të shtuar në 2020

Apple ka planifikuar një pajisje të realitetit të shtuar në 2020

Miliona përdorues të Windows 7 në rrezik nga një problem sigurie në Chrome

Miliona përdorues të Windows 7 në rrezik nga një problem sigurie në Chrome

Është krijuar një aplikacion që detekton diabetin përmes telefonit

Është krijuar një aplikacion që detekton diabetin përmes telefonit

Windows 10 afër objektivit të 1 miliardë pajisjeve

Windows 10 afër objektivit të 1 miliardë pajisjeve

Mësoni trupin tuaj ta luftojë vetë diabetin

Mësoni trupin tuaj ta luftojë vetë diabetin

Një databazë me 800 milion e-mail zbulohet online

Një databazë me 800 milion e-mail zbulohet online

Bufi i shtëpisë zgjeroi territorin, përzuri macen e shtrirë në divan (Video)

Bufi i shtëpisë zgjeroi territorin, përzuri macen e shtrirë në divan (Video)

AKEP i dorëzon Vodafone Albania frekuencat e reja, pritet rritja e shpejtësisë së internetit

AKEP i dorëzon Vodafone Albania frekuencat e reja, pritet rritja e shpejtësisë së internetit

Zbuloni se a jeni të varur nga sheqeri?

Zbuloni se a jeni të varur nga sheqeri?

Forma re e prerjes së ananasit i ka befasuar të gjithë, shumë thjeshtë dhe lehtë (Video)

Forma re e prerjes së ananasit i ka befasuar të gjithë, shumë thjeshtë dhe lehtë (Video)

Tim Cook ndryshon emrin në Twitter në Tim Apple

Tim Cook ndryshon emrin në Twitter në Tim Apple

Gratë imigrante në teknologji

Gratë imigrante në teknologji

Gjithçka nisi me një skuqje, gruas i zhvillohet infeksioni i rrallë në hundë

Gjithçka nisi me një skuqje, gruas i zhvillohet infeksioni i rrallë në hundë

6 arsye pse Python është gjuha e programimit e së ardhmes

6 arsye pse Python është gjuha e programimit e së ardhmes