Skype sjell funksionin e munguar në platformat mobile

06.06.2019 17:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Skype sjell funksionin e munguar në platformat mobile

Përdoruesit tashmë mund të ndajnë ekranin duke përdorur Skype. Microsoft ka shtuar një funksion të ri të disponueshëm prej kohësh në desktop edhe në platformat mobile Android dhe iOS.

Gjithashtu ka përmirësuar telefonatat dhe lançuar një menu të re ku përdoruesit mund të aksesojnë funksionet më të mira të Skype.

Në desktop me shpërndarjen e ekranit përdoruesit mund të shikonin çfarë po ndodhte në kohe reale të kompjuterin e përdoruesit me të cilin po komunikonin në Skype.

Ishte i disponueshëm në Windows, Mac dhe Linux por jo në Skype për platformat mobile.

Si të shpërndani ekranin në Skype Mobile?

Në postim në blog Skype përshkruan hapat nevojshëm për ta bërë këtë gjë. Gjatë një telefonate thjesht klikoni menunë prej tre pikash “” dhe më pas opsionin “Share Screen.”

Menjëherë do të ndani ekranin me personin tjetër që po komunikoni. Në lidhje me arsyet pse duhet të ndani ekranin e smartfonit mund të përmendim disa. Mbase dëshironi të blini diçka me një mik tuajin, apo të komentoni një punë me kolegët. Në çdo mënyrë, ndarja e ekranit mund të rezultojë një ndihmesë e madhe.

Përveçse këtij funksioni, Skype ka adresuar mënyrën sesi thirrjet mobile funksionojnë. Duke prekur njëherë mbi ekran, kontrollet e thirrjeve do të fshihen, ndërsa prekja dy herë do të heqë çdo gjë nga ekranit. Menuja “” është ridizajnuar për të përfshirë funksionet më të mira.

Për të fituar akses në funksionin “Share Screen” duhet të keni të instaluar versionin e fundit i cili funksionon me telefonët me Android 6.0 ose më shumë dhe iOS 12 ose më shumë. /PCWorld Albanian

Shkarkoni Skype në Android / iOS

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë