Skuadra e Cityt konsiderohet si më e vlefshmja në botë, Reali as në top pesëshe

26.06.2019 13:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Skuadra e Cityt konsiderohet si më e vlefshmja në botë, Reali as në top pesëshe

Liga Premier njihet tashmë për të ardhurat e majme që i përfiton nga të drejtat televizive, por edhe nga marketingu i markave të ndryshme.

Anglezët në çdo sezon përfitojnë shuma të majme për qëndrimin në ligën e elitë, derisa Manchester City po konsiderohet se ka skuadrën më me vlerë në botë.
Liga Premier gëzon tre klube si më të vlefshmet në botë, me Liverpoolin dhe Chelsea, që janë para Barcelonës dhe Real Madridit.
‘Citizen’ është zgjedhur si skuadra me vlerën më të madhe në treg, derisa sa ajo shumë kalon shifrën e një miliard eurove.
The Reds në sezonin e kaluar arriti të fitojnë Ligën e Kampionëve dhe përfundoi në vendin e dytë në ligë, derisa cilësohen si klubi i dytë më i vlefshëm në botë.
Një listë e krijuar nga Transfermarkt, tregon se cila është skuadra me vlerën më të madhe në treg, derisa katalunasit zënë vendin e tretë:

Manchester City – 1,171,821,241.50 euro është vlera në treg
Liverpool – 1,116,070,000.00 euro
Barcelona – 1,070,255,326.50 euro
Chelsea – 962,146,385.90 milionë euro
Atletico Madrid – 938,281,923.00 euro
Paris Saint-Germain – 926,483,636.15 euro
Tottenham Hotspur – 885,632,650.50 euro
Real Madrid – 876,084,659.46 euro
Manchester United – 788,455,678.00 euro
Bayern Munich – 753,033,892.50 euro.

Vlera e Los Blancos ka rënë në tregun e transferimeve për shkak të largimit të Cristino Ronaldos, mirëpo ajo pritet të ngritët ndjeshëm me ardhjen e Eden Hazardit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)