Skiatorët u lëshuan me sukses nëpër ortekun që e shkaktuan vet (Video)

21.03.2019 19:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Skiatorët u lëshuan me sukses nëpër ortekun që e shkaktuan vet (Video)

Gjatë skijimit në një pistë të Austrisë, një grup skiatorësh vendosën të shkonin në maje të një kodre dhe ta aktivizonin ortekun.

Ata shfrytëzuan motin e ngrohur dhe pjesën që kishte qenë më së shumti në diell, në mënyrë që ta shkaktojnë shembjen e masivit, transmeton Telegrafi.

Kur bora po binte me rrëmbim, disa prej skiatorëve u lëshuan me sukses, kurse të tjerë humbën kontrollin dhe u rrëzuan.

Megjithatë, asnjë prej tyre nuk pësoi ndonjë lëndim, sepse janë skiatorë profesionistë, ndërsa veprimi i njëjtë nuk i rekomandohet edhe atyre që nuk e njohin këtë sport dimëror. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Skiatorët u lëshuan me sukses nëpër ortekun që e shkaktuan vet (Video)

Skiatorët u lëshuan me sukses nëpër ortekun që e shkaktuan vet (Video)

Disa telefonë Nokia kanë dërguar të dhëna sensitive në Kinë

Disa telefonë Nokia kanë dërguar të dhëna sensitive në Kinë

Po e grushtonte duke mos e ditur se kush ishte: Babai befason djalin e tij duke e thirrur me emrin që e thërriste kur ishte më i vogël (Video)

Po e grushtonte duke mos e ditur se kush ishte: Babai befason djalin e tij duke e thirrur me emrin që e thërriste kur ishte më i vogël (Video)

Antivirusi Windows Defender vjen në macOS

Antivirusi Windows Defender vjen në macOS

WhatsApp Business mbërrin në iOS

WhatsApp Business mbërrin në iOS

Fillojnë paralajmërimet e Microsoft për përdoruesit që ende përdorin Windows 7

Fillojnë paralajmërimet e Microsoft për përdoruesit që ende përdorin Windows 7

Të veshura me bikini, gratë rrihen keq në mes të rrugës (Video)

Të veshura me bikini, gratë rrihen keq në mes të rrugës (Video)

Bill Gates në moshën 63 vjeçare është i lumtur për katër arsye

Bill Gates në moshën 63 vjeçare është i lumtur për katër arsye

Disney blen 21st Century Fox për 71 miliardë dollarë

Disney blen 21st Century Fox për 71 miliardë dollarë

Më fund Opera sjell VPN në shfletuesin për Android

Më fund Opera sjell VPN në shfletuesin për Android

Bashkimi Evropian gjobit Google me 1.5 miliardë euro për AdSense

Bashkimi Evropian gjobit Google me 1.5 miliardë euro për AdSense

E ardhmja e video lojërave është në cloud dhe quhet Google Stadia

E ardhmja e video lojërave është në cloud dhe quhet Google Stadia

Apple lançoi gjeneratën e dytë të AirPods

Apple lançoi gjeneratën e dytë të AirPods

Një problem sigurie në Android qëndroi për 5 vite i fshehur

Një problem sigurie në Android qëndroi për 5 vite i fshehur

Microsoft publikon shtojcat e Windows Defender për Chrome dhe Firefox

Microsoft publikon shtojcat e Windows Defender për Chrome dhe Firefox

Oculus Rift S debuton me çmim prej 399 dollarësh

Oculus Rift S debuton me çmim prej 399 dollarësh