Skandaloze: Kosovari udhëton me aeroplan i infektuar me Covid19, i keqësohet gjendja gjatë fluturimit (Video)

01.01.2021 23:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Skandaloze: Kosovari udhëton me aeroplan i infektuar me Covid19, i keqësohet gjendja gjatë fluturimit (Video)

Ndonëse ka rregulla strikte gjatë fluturimit me aeroplan, duke bërë teste të ndryshme e që vërtetojnë se nuk jeni të prekur me Covid, kësaj radhe mërgimtarët që jetojnë në Gjermani nuk iu janë nënshtruar asnjë testi apo procedure brenda aeroportit të Prishtinës,” Adem Jashari”, raporton IndeksOnline.

Një qytetar nga Kosova rreth të 60-tat ndonëse me dy teste pozitive me Covid, ja kishte mësyer të hipte në aeroplanin e orës 15:30 që e dërgonte për në Berlin.

Ai me gjendje të rënduar kishte qenë gjatë tërë kohës. Me kollitje e frymëmarrje të vështirësuar ai e bëri tërë rrugën nga Kosova për në Berlin.

Mirëpo derisa shihej se ai nuk kishte gjendje të rregullt, një mjekë kosovar për fatin e tij të mirë, kishte arritur që t’i jipte oksigjen nga aparati që kishte me vete.

Të shqetësuar nga kjo situatë ishin të gjithë pasagjerët e kësaj linje ajrore.

Situata sa vinte e bëhej dramatike, kur pasagjeri në një moment e humb dhe vetëdijën.

Ishte pikërisht ky momenti kritik që bëri që bashkëshortja e tij të tregonte se ai kishte rezultuar pozitiv me Covid

Ai tani rrezikon të dënohet me një shumë prej 25 mijë eurove në shtetin gjerman.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=476&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FIndeksonlineOfficial%2Fvideos%2F417181959575927%2F&show_text=false&width=266

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ambasadori i OSBE-së-Tahirit: S’po e humbni një shok, po e fitoni një mik në Beograd

Ambasadori i OSBE-së-Tahirit: S’po e humbni një shok, po e fitoni një mik në Beograd

S’pati njohje nga Serbia as në vitin 2020, dialogu konsiderohet i dështuar

S’pati njohje nga Serbia as në vitin 2020, dialogu konsiderohet i dështuar

Mashtrim për viza pune në Gjermani, arrestohet një person në Deçan

Mashtrim për viza pune në Gjermani, arrestohet një person në Deçan

900 metra kolona në dalje të pikës kufitare në Merdarë

900 metra kolona në dalje të pikës kufitare në Merdarë

70 vjeçarja tregon se si e lidhur u godit nga hajnat, ata i vodhën 55 mijë euro

70 vjeçarja tregon se si e lidhur u godit nga hajnat, ata i vodhën 55 mijë euro

Kosova falënderon kongresmenin Eliot Engel

Kosova falënderon kongresmenin Eliot Engel

Fluks edhe në Portin e Durrësit

Fluks edhe në Portin e Durrësit

Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Në Shqipëri, 447 raste të reja në 24 orët e fundit

Në Shqipëri, 447 raste të reja në 24 orët e fundit

Rimëkëmbja ekonomike, e varur nga vaksinimi

Rimëkëmbja ekonomike, e varur nga vaksinimi

2020-ta vit i dështuar për sistemin e drejtësisë

2020-ta vit i dështuar për sistemin e drejtësisë

4 të vdekur dhe 234 raste me COVID-19

4 të vdekur dhe 234 raste me COVID-19

​Diplomacia, pa anëtarësim në organizata ndërkombëtare e një njohje që s’u bë zyrtare

​Diplomacia, pa anëtarësim në organizata ndërkombëtare e një njohje që s’u bë zyrtare

Lëndohen 8 persona në një aksident trafiku në magjistralen Pejë-Prishtinë

Lëndohen 8 persona në një aksident trafiku në magjistralen Pejë-Prishtinë

Avdyli: A thua iu përgjigjen lutjeve me e-mail avulluesit e mbi 2 milionë eurove

Avdyli: A thua iu përgjigjen lutjeve me e-mail avulluesit e mbi 2 milionë eurove

Hajnat lidhin gruan dhe nën kërcënimin armës ia vjedhin kasafortën në Kaçanik

Hajnat lidhin gruan dhe nën kërcënimin armës ia vjedhin kasafortën në Kaçanik