Skandali seksual, Manjani kërkon shkarkimin e kreut të Gjykatës së Gjirokastrës

28.10.2016 10:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Skandali seksual, Manjani kërkon shkarkimin e kreut të Gjykatës së Gjirokastrës

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, reagoi ashpër pas publikimit të videos në një emision investigativ të kryetarit të Gjykatës së Gjirokastrës, Guximtar Boçi, i cili i kërkon favore seksuale një gruaje në këmbim të fitimit të procesit gjyqësor.

Manjani i kërkoi KLD-së shkarkimin e tij, Prokurorisë nisjen e procedimit penal dhe lajmëroi nisjen e procedimit disiplinor nga Ministria e Drejtësisë.

Një deklarate ku është distancuar nga ky akti i Guximtar Boçit, ka bërë edhe Unioni i Gjyqtarëve të Shqipërisë dhe i kërkon organit të akuzës të veprojë për të zbardhur ngjarjen.

Një mesazh ka dërguar edhe ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ku shkruan se reforma në drejtësi do na çlirojë nga të gjithë palaçot në sistemin e drejtësisë.

/tch/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Mbi 400 raste të epilepsisë të regjistruara në 2018

Mbi 400 raste të epilepsisë të regjistruara në 2018

Veturat e Ministrisë së Bujqësisë bëjnë 1.5 milionë km gjatë 2018-s

Veturat e Ministrisë së Bujqësisë bëjnë 1.5 milionë km gjatë 2018-s

Pasojat e taksës

Pasojat e taksës

Në Serbi e quajnë provokim kërkesën e banorëve të Luginës për t’u bashkuar me Kosovën

Në Serbi e quajnë provokim kërkesën e banorëve të Luginës për t’u bashkuar me Kosovën

Në institucionet arsimore parauniveristare vendosen kutitë e ankesave

Në institucionet arsimore parauniveristare vendosen kutitë e ankesave

Lahi Brahimaj ftohet nga Gjykata Speciale

Lahi Brahimaj ftohet nga Gjykata Speciale

Përfundon takimi i Ekipit Negociator: Platforma i dërgohet Kuvendit në fundjavë

Përfundon takimi i Ekipit Negociator: Platforma i dërgohet Kuvendit në fundjavë

Kosova nuk duhet t’i rrezikojë interesat strategjike amerikane

Kosova nuk duhet t’i rrezikojë interesat strategjike amerikane

Një muaj paraburgim për tentim vrasje në Pejë

Një muaj paraburgim për tentim vrasje në Pejë

Nis takimi i Ekipit Negociator, diskutohet për finalizimin e Platformës për dialogun

Nis takimi i Ekipit Negociator, diskutohet për finalizimin e Platformës për dialogun

PSD-ja pret që platforma për dialog të përkrahet nga LDK-ja e LVV-ja

PSD-ja pret që platforma për dialog të përkrahet nga LDK-ja e LVV-ja

Marrëdhëniet Kosovë – Mali i Zi shënojnë përparim

Marrëdhëniet Kosovë – Mali i Zi shënojnë përparim

Vuçiq takohet me ambasadorin e Gjermanisë, këto ishin temat e diskutimit për Kosovën

Vuçiq takohet me ambasadorin e Gjermanisë, këto ishin temat e diskutimit për Kosovën

Në prioritetet e SHSKUK-së futet edhe Klinika e Ortopedisë

Në prioritetet e SHSKUK-së futet edhe Klinika e Ortopedisë

Ismaili: LDK-ja për 10 vjet shkatërroi sistemin shëndetësor, sot flet për kolaps

Ismaili: LDK-ja për 10 vjet shkatërroi sistemin shëndetësor, sot flet për kolaps

Vuçiq: Serbia e gatshme për dialog pasi Kosova ta heqë taksën

Vuçiq: Serbia e gatshme për dialog pasi Kosova ta heqë taksën