Skandali me ish-futbollistin e Gjermanisë, akuzohet për pedofili

04.09.2019 09:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Skandali me ish-futbollistin e Gjermanisë, akuzohet për pedofili

Christoph Metzelder, ish-futbollist i Borussias së Dortmundit, Realit të Madridit dhe Schalke 04 ka përfunduar në qendër të një skandali. Sipas “Bild”, 38-vjeçari akuzohet për zotërim dhe shpërndarjen e materialeve pornografike me fëmijë.

Policia e Hamburgut ka kryer një kontroll blitz në banesën e ish-futbollistit gjerman, ku ka gjetur provat për të nisur një procedimin penal. Zëdhënësja e Prokurorisë së Hamurgut, Liddy Oechtering, ka shpjeguar:

“Ka nisur procedimi kundër një gjermani të moshës 38-vjeçare me akuzën e trafikimit të dokumenteve me përmbajtje pedofilie, mes të cilave edhe disa regjistrime digjitale. Për rrjedhojë, u sigurua edhe urdhër-arresti.”

“Bild” ka zbuluar se shkak për kontrollin e banesës e Metzelder është bërë kallëzimi i një gruaje që ka qenë e lidhur për një vit me ish-futbollistin e përfaqësueses gjermane. Ajo ka kontaktuar me autoritetet dhe u ka dërguar disa regjistrime pornografike më fëmijë, që i kishte nisur vetë Metzelder. Priten të tjera zhvillime për këtë ngjarje të rëndë, ku është përfshirë një ish-lojtar shumë i rëndësishëm i Gjermanisë./Supersport.al

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


50 fanellat më të bukura në histori të futbollit

50 fanellat më të bukura në histori të futbollit

Interi mendon për pasuesin e Handanovic, preferohet portierin e Udineses

Interi mendon për pasuesin e Handanovic, preferohet portierin e Udineses

Marrëveshje në parim në mes Anthony Joshuas dhe Tyson Furyt për meçin që përcakton kampionin e unifikuar

Marrëveshje në parim në mes Anthony Joshuas dhe Tyson Furyt për meçin që përcakton kampionin e unifikuar

Futbolli në Hungari, ofertat, të ardhmen dhe ndeshjet vendimtare me Kosovën, Florent Hasani flet hapur

Futbolli në Hungari, ofertat, të ardhmen dhe ndeshjet vendimtare me Kosovën, Florent Hasani flet hapur

La Liga: Njoftojmë se klubet po rikthehen në stërvitje

La Liga: Njoftojmë se klubet po rikthehen në stërvitje

Vali Corleone flet për Hashim Thaçin e Albin Kurtin: Ja kush janë këta

Vali Corleone flet për Hashim Thaçin e Albin Kurtin: Ja kush janë këta

Faton Isufi dhe Dani, sjellin këngë për heroin Agim Ramadani ‘Marshi i Agimit’

Faton Isufi dhe Dani, sjellin këngë për heroin Agim Ramadani ‘Marshi i Agimit’

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Arthur Melo: Faleminderit për interesimin e Juventusit

Arthur Melo: Faleminderit për interesimin e Juventusit

Apple, Google, njoftim në telefon për ekspozimin ndaj koronavirusit

Apple, Google, njoftim në telefon për ekspozimin ndaj koronavirusit

Mjekët në Gjermani vijojnë të pozojnë nudo në shenjë proteste për mungesën e mjeteve mbrojtëse (Fotot)

Mjekët në Gjermani vijojnë të pozojnë nudo në shenjë proteste për mungesën e mjeteve mbrojtëse (Fotot)

Rusi/ 35 vjeçarja vret shoqen e saj, pjesët e trupit të viktimës përfundojnë në ushqim për qentë

Rusi/ 35 vjeçarja vret shoqen e saj, pjesët e trupit të viktimës përfundojnë në ushqim për qentë

Policia e interviston Gold AG për shkak të këngës së fundit

Policia e interviston Gold AG për shkak të këngës së fundit

Klubet që nuk preken nga kriza e Koronavirus sa i përket merkatos. Reali, Interi dhe…

Klubet që nuk preken nga kriza e Koronavirus sa i përket merkatos. Reali, Interi dhe…