Sipas një raporti Apple do të prodhojë të gjitha modelet e 2020 iPhone me ekrane OLED

03.04.2019 10:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sipas një raporti Apple do të prodhojë të gjitha modelet e 2020 iPhone me ekrane OLED

Edhe pse spekulimet thonë se Apple kishte planifikuar vetëm përditësime konservative për linjën e 2019 të iPhone, modelet e 2020-ës do të kenë ekrane të mëdha dhe të vogla.

Sipas DigiTimes, Apple do të zgjedhë mes ekraneve të reja OLED nga prodhuesit Koreano Jugor Samsung dhe LG.

Raporti sugjeron se linja e 2020 fillon me ekrane 5.42-inç çka do të ishte dukshëm më i vogël sesa 5.8-inç iPhone XS dhe të vijojë deri në 6.06 inç për modelin e mesëm dhe 6.67-inç për modelin më të madh.

Ky i fundit ka një rritje të vogël krahasuar me iPhone XS Max që është 6.5-inç. Për modelin e mesëm dhe të madh rritja e madhësisë mund të thotë se Apple ka arritur të eliminojë plotësisht kornizat e ekranit.

Lajmi më i rëndësishëm padyshim është debutimi i një modeli OLED edhe për variantin buxhetor 5.45-inç. iPhone XR mori kritika të shumta këtë vit për ekranin LCD dhe mungesën e Face ID.

Ndërsa për variantin 5G, raportohet se Apple do të presë deri në 2020-ën edhe pse nuk mbetet jashtë mundësia që të lançojë modelin më të mirë të këtij viti me 5G si iPhone XS Max.

Samsung ka ndjekur një strategji të ngjashme me Galaxy S10 5G i cili ka një ekran më të madh se tre modelet e tjera, konkretisht 6.7-inç. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)