Sipas Billboard, nga dhjetë këngët më të mirë të dekadës e para renditet Bebe Rexha me “Meant to Be”

30.12.2019 20:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sipas Billboard, nga dhjetë këngët më të mirë të dekadës e para renditet Bebe Rexha me “Meant to Be”

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, kryeson këngët më të mira të dekadës së bashku me grupin e famshëm muzikor, Florida Georgia Line.

Sipas Billboard, hiti më i madh i kësaj dekade në këtë zhanër llogaritet të jetë kënga “Meant to Be” që u publikua në vitin 2017.

Bebe Rexha dhe Florida Georgia Line u renditën në vendin e parë si kënga më e mirë e dekadës në zhanrin “country”, dhe jo vetëm.

Kënga “Meant to be” e Bebe Rexhës vlerësohet si “Kënga më e mirë e dekadës” në zhanrin country (Foto: Instagram)

Bashkëpunimi i tyre po ashtu kaloi një rekord duke qëndruar për plot 50 javë në krye të top listave të Billboard.

Pas “Meant to Be”, në vend të dytë renditet “Body Like a Back Road” e Sam Hunt, më pas “Cruise” e Florida Georgia Line”, “Tequilla” e Dan Shay, “H.O.L.Y” e Florida George Line pon ashtu, “What ifs” e Kane Brown ft Lauren Alaina, “Wanted” e Hunter Hayes, “Speechless” e Dan Shay, “Blue Ain’t your colour” e Keith Urban dhe “Take your time” e Sam Hunt”.

“Meant to be” edhe pse nuk është shpërblyer me ndonjë “Grammy”, “MTV VMA”, “CMA”, “MTV EMA” në YouTube ka kaluar shifrën e 860 milionë klikimeve.

Pas gjithë sukseseve të këtij viti, Bebe së fundmi është duke shijuar pushimet para Vitit të Ri bashkë me familjen, falë punës së madhe dhe koncerteve që ishte e pranishme thuajse në mbarë botën.

Ndërkaq, ditë më parë ajo ishte e pranishme edhe në Shqipëri, për t’i ndihmuar familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit, i cili la të vdekur mbi 50 persona e qindra të tjerë të lënduar.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haxhiu: Për të jetësuar vullnetin e qytetarëve ne kemi bërë shumë kompromise, radha e LDK’së

Haxhiu: Për të jetësuar vullnetin e qytetarëve ne kemi bërë shumë kompromise, radha e LDK’së

LDK të martën mbledh Kryesinë, pas nominimit të Kurtit si mandatar për formimin e Qeverisë

LDK të martën mbledh Kryesinë, pas nominimit të Kurtit si mandatar për formimin e Qeverisë

27.9 milionë euro u peshojnë “fajdet” e qytetarëve në Monego dhe Iute Credit

27.9 milionë euro u peshojnë “fajdet” e qytetarëve në Monego dhe Iute Credit

Thaçi: Propozoj si mandatar për të formuar Qeverinë, Albin Kurtin

Thaçi: Propozoj si mandatar për të formuar Qeverinë, Albin Kurtin

Krasniqi, akuzon rëndë Albin Kurtin

Krasniqi, akuzon rëndë Albin Kurtin

Presidenti Thaçi përshëndet hapjen e linjës ajrore Prishtinë-Beograd

Presidenti Thaçi përshëndet hapjen e linjës ajrore Prishtinë-Beograd

Mimoza Kusari për Infosot, e bënë të ditur se kush e bllokoi lidhjen e koalicionit ndërmjet LVV’së dhe LDK’së

Mimoza Kusari për Infosot, e bënë të ditur se kush e bllokoi lidhjen e koalicionit ndërmjet LVV’së dhe LDK’së

20 punëtorë të KEK-ut kanë vdekur nga sëmundjet e kancerit në vitin 2019

20 punëtorë të KEK-ut kanë vdekur nga sëmundjet e kancerit në vitin 2019

Tërheqje të njohjeve kanë rritur zemërimin në Prishtinë dhe ambiciet në Beograd, diplomacia e ryshfetit

Tërheqje të njohjeve kanë rritur zemërimin në Prishtinë dhe ambiciet në Beograd, diplomacia e ryshfetit

Pa marrëveshje me LDK’në, VV-ja propozon Albin Kurtin mandatar për kryeministër

Pa marrëveshje me LDK’në, VV-ja propozon Albin Kurtin mandatar për kryeministër

Arrestohen dy të dyshuarit në Fushë-Kosovë, u  përleshen fizikisht

Arrestohen dy të dyshuarit në Fushë-Kosovë, u përleshen fizikisht

Shefja e FMN-së: Sistemi financiar të bëhet më gjithëpërfshirës

Shefja e FMN-së: Sistemi financiar të bëhet më gjithëpërfshirës

Periudha e horoskopit javor nga 20 – 27 janar

Periudha e horoskopit javor nga 20 – 27 janar

Kërcënimet kryesore të vitit 2020

Kërcënimet kryesore të vitit 2020

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Jep tender rreth 300 mijë euro ministria që drejtohet nga Lekaj

Jep tender rreth 300 mijë euro ministria që drejtohet nga Lekaj