Si të lani të brendshmet, e të jeni të shëndetshme?

08.02.2016 15:30
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Si të lani të brendshmet, e të jeni të shëndetshme?

Femrat pëlqejnë të brendshme të bukua dhe moderne, posaqërisht ato që kushtojnë shumë dhe janë të ndjeshme ndaj larjeve. Dilema më e madhe në këtë rast është “a mundem t`i laj në lavatriçe ?”.

Definitivisht duhet të shmangeni nga lavatriçja nëse doni që t`i keni sytjenat dhe brekët për një kohë më të gjatë, andaj duhet t`i lani me dorë. Kombinoni ngjyrat e ngjashme në një vaskë të mbushur me ujë të ngrohtë, mirëpo jo shumë të ngrohtë, i shtojmë detergjent special për materiale të ndjeshme.

Lani disa herë, butësisht i shtrydhim dhe i lëmë në siëprfaqe të rrafshë që të thahen. Asesi nuk duhet varur në tel!

Nëse nuk keni kohë për t`i larë në dorë dhe ju duhet patjtër të përdorni lavatriçen, atëhrë përzgjidhni centrifugë të ngadalshme me ujë të ngrohtë, i fusim të brendshmet në një thes që mos të dëmtohen, përdorim detergjentin e njejtë si mëlartë dhe asesi nuk e përdorim tharësen e rrobave.

Sytjenat i lajmë pas 5-7 përdorimeve dhe bëjmë palë-palë në rafte njëra mbi tjetrën me guaca të zgjeruara.

Preferohet që sutjenat ti ndërroni nga dita në ditë e jo të mbani një të vetme për tërë javën. “Pushimi” do të mundësojë që sutjenat të kthehen në formën origjinale, nëse kujdeseni mirë për ato, do të mund t`i përdorni për një kohë më të gjatë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë