Si te jemi larg stresit dhe depresionit (Video)

28.12.2016 21:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Si te jemi larg stresit dhe depresionit (Video)

Stresi është tension trupor ose mendor që shkaktohet nga faktorë të ndryshëm fizikë, kimikë ose emocionalë, ndërsa depresioni është gjendje shpirtërore e çrregulluar qe shkakton humbjen e energjisë , shtimin e ndjenjës se pikëllimit , nervozizmin dhe humbjen e interesimit për ndonjë aktivitet ditor .

Jeta pa Allahun ka stres dhe depresion…në këtë ligjëratë flitet për shpresën dhe si të jemi larg stresit dhe depresionit..

 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Tufa e elefantëve u angazhuan së bashku, për të nxjerrë të voglin që ra në lumë (Video)

Tufa e elefantëve u angazhuan së bashku, për të nxjerrë të voglin që ra në lumë (Video)

Këto janë 16 sëmundjet që shëron uji i detit!

Këto janë 16 sëmundjet që shëron uji i detit!

Thasët e mbushur më para bien nga furgoni i blinduar, qytetarët amerikanë ndalin veturat që t’i marrin (Video)

Thasët e mbushur më para bien nga furgoni i blinduar, qytetarët amerikanë ndalin veturat që t’i marrin (Video)

Kjo preventivë nga kanceri mund të jetë edhe e rrezikshme: arsyeja përse nuk bën ta teproni me vitaminën D

Kjo preventivë nga kanceri mund të jetë edhe e rrezikshme: arsyeja përse nuk bën ta teproni me vitaminën D

Pastruesi i aeroportit gjen shtatë kilogramë flori, por nuk do të fitojë as edhe një qindarkë

Pastruesi i aeroportit gjen shtatë kilogramë flori, por nuk do të fitojë as edhe një qindarkë

Cilit rrezik udhëtarët në aeroplan nuk i kushtojnë kujdes?

Cilit rrezik udhëtarët në aeroplan nuk i kushtojnë kujdes?

Ata që nuk konsumojnë alkool vdesin më të ri

Ata që nuk konsumojnë alkool vdesin më të ri

Qeni besnik pret qetësisht nga 12 orë në stacionin e trenit, derisa të kthehet pronari nga puna (Video)

Qeni besnik pret qetësisht nga 12 orë në stacionin e trenit, derisa të kthehet pronari nga puna (Video)

Vera e kuqe dhe koktejet janë pijet më të dëmshme alkoolike për shëndetin e lëkurës

Vera e kuqe dhe koktejet janë pijet më të dëmshme alkoolike për shëndetin e lëkurës

Ishte ndërtuar për të lansuar raketa bërthamore gjatë Luftës së Ftohtë, familja 15-anëtarëshe e shndërrojnë në shtëpi (Foto/Video)

Ishte ndërtuar për të lansuar raketa bërthamore gjatë Luftës së Ftohtë, familja 15-anëtarëshe e shndërrojnë në shtëpi (Foto/Video)

Çelësi për gjumë të mirë: Pas pune pushojeni mendjen dhe merruni me ndonjë aktivitet

Çelësi për gjumë të mirë: Pas pune pushojeni mendjen dhe merruni me ndonjë aktivitet

Mjekët i nxjerrin nga trupi 14 krimba të gjatë 20 centimetra (Foto/Video)

Mjekët i nxjerrin nga trupi 14 krimba të gjatë 20 centimetra (Foto/Video)

Gjinekologët japin shpjegimin: Si ka mundur Kate të ngrihet në këmbë menjëherë pas tre lindjeve

Gjinekologët japin shpjegimin: Si ka mundur Kate të ngrihet në këmbë menjëherë pas tre lindjeve

Njihuni me berberin turk, i cili në vend të gërshërëve përdor zjarrin (Video)

Njihuni me berberin turk, i cili në vend të gërshërëve përdor zjarrin (Video)

Gabimet e mamografive quan në vdekjen e 270 grave

Gabimet e mamografive quan në vdekjen e 270 grave

Hapen dhjetëra gropa në Florida, banorët evakuohen për shkaqe sigurie, askush nuk po e di çfarë janë (Foto/Video)

Hapen dhjetëra gropa në Florida, banorët evakuohen për shkaqe sigurie, askush nuk po e di çfarë janë (Foto/Video)