“Si gënjeva për virgjërinë për t’u martuar në Australi”, vajza nga Shkodra tregon vuajtjet që kaloi

09.09.2017 21:48
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“Si gënjeva për virgjërinë për t’u martuar në Australi”, vajza nga Shkodra tregon vuajtjet që kaloi

Martesat me mblesëri të vajzave shqiptare, fatkeqësisht janë kthyer në drama për shumë prej tyre. Një vajzë ka rrëfyer historinë e saj përmes Shkodra News.

Historia e saj:

Mallkuar qoftë kush na marton se u kemi ngelur në derë. Jam një vajzë 24 vjeçe nga Shiroka dhe 3 vite më parë më bane një djalë, burrë më saktë se ai ishte 35 vjeç që jëtonte në Australi. Edhe pse kishte shkuar atj qysh adoleshent prapë nusen e kërkonte të virgjër. Dhe kështu u fut një kushërirë e kojshies për mua.

Unë vajzë e mirë jam, por një të dashur e kisha dhe unë. Djali në një klasë me mua nuk pranoi të fejohes me idenë kena kohë dhe kështu nën presionin e familjes e prej inat të tij i thashë po atyre. Kisha dëgjuar shoqe të miat të fakultetit, sidomos vajza nga Lezha e Puka që ishin qepur dhe kishin gjet alamet emigrantësh dhe kështu vendosa të baj. Ndërhyrjen e bana në Tiranë me shumë pak lekë. Ika në Australi, burri nuk më ngjiste shumë por hajt thashë. Një mendje më thoshte do marr letrat do e ndaj e do marr ish-të dashurin se ndoshta do më dojë t’paktën për letra.

Por kur shkova atje kuptova që burri pinte, madje dhe drogohej. Kishte lidhje me njërën prej vitesh dhe veç me të dilte, por se merrte se ajo ishte kanadeze. Një tmerr. Me pak fjalë më kishte marrë sa për nanen e tij me shami në kry e me i shërby. Kam vuajtur shumë. Aty mendova ma mirë të kisha nejt me të dashurin tim, fundja ai më donte ashtu siç ishim edhe pse s’më premtonte gja. U ktheva nga australi, familja u çmend por më pranuan në shpi. Dogja shkollën, u bana me nam si e ndame. Ish-i dashuri tani është i martuar me një vajzë shumë të mirë dhe unë veç e shoh sa i lumtur asht. Kjo është historia ime. Faleminderit./JOQ/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve