Si e paramendojnë meshkujt femrën ideale

17.01.2020 21:29
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Si e paramendojnë meshkujt femrën ideale

Idealet e bukurisë ndryshojnë, por ky është vetëm një nga faktorët që e bëjnë femrën ideale.

Femra ideale është mit, sigurisht, por gjithsesi nuk është keq që ndonjëherë të futemi në kokën e mashkullit dhe të shikoni se çka dëshirojnë ata në të vërtetë dhe për çka ëndërrojnë kur mendojnë për femrat.

Pikërisht këtë mendim ka pasur edhe ekipi nga “Men’s Health” kur ka mbledhur rezultatet e hulumtimeve shkencore dhe ka krijuar pamjen e femrës ideale sipas fantazive të meshkujve modernë.

Por, le të kalojmë në temë. Për fillim, aty sigurisht janë gjinjtë e mëdhenj dhe këmbët e gjata, në mes tyre ijët e ngushta, dhe besoni apo jo, por shumë e rëndësishme është që femra ideale të ketë shputa të vogla.

Duhet të jetë e buzëqeshur, gjithmonë të qeshet me shakatë e mashkullit të vet dhe për çudi të ketë flokë ngjyrë kafe. E dëshirueshme është të mbajë rroba të kuqe dhe buzëkuq të kuq.

Ndoshta tingëllon çuditshëm, por me ndryshimin e kohërave, femra ideale duhet të jetë edhe e arsimuar, inteligjente, e prirë për të ndërtuar karrierë dhe për të bërë para.

Si relikt i eë kaluarës megjithatë ka mbetur averzioni ndaj femrave që fitojnë më shumë se meshkujt dhe ushqejnë apo mbajnë familjen.

Në fund të fundit duket që meshkujt megjithatë evoluojnë, pavarësisht se çfarë thotë shkenca për këtë.

BOTASOT

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Modeli shqiptar i martuar me miliarderen kineze: Do të sjellim 200 000 maska për doktorët

Modeli shqiptar i martuar me miliarderen kineze: Do të sjellim 200 000 maska për doktorët

Nga Italia, Lorik Cana ka një mesazh për studentët e Kosovës

Nga Italia, Lorik Cana ka një mesazh për studentët e Kosovës

Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Koronavirusi nuk pyet për moshën, i merr jetën tifozit 38-vjeçar

Koronavirusi nuk pyet për moshën, i merr jetën tifozit 38-vjeçar

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Nisma e PSG-së, po shet fanella për të ndihmuar në luftën ndaj Koronavirusit

Nisma e PSG-së, po shet fanella për të ndihmuar në luftën ndaj Koronavirusit

Esencë ligësie; Seksi me të mitur po bëhet biznes i madh në SHBA

Esencë ligësie; Seksi me të mitur po bëhet biznes i madh në SHBA

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Weber: Kriza institucionale-kushtetuese në Kosovë, rezultat i gabimeve të mëparshme të BE-së dhe SHBA-së në dialog

Weber: Kriza institucionale-kushtetuese në Kosovë, rezultat i gabimeve të mëparshme të BE-së dhe SHBA-së në dialog

Matic kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Matic kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Si u “transformua” jeta e miliarderes pas koronavirusit (FOTO)

Si u “transformua” jeta e miliarderes pas koronavirusit (FOTO)