Shumë miliona për 140 sekonda: Mayweather fitoi lehtësisht ndaj Nasukawas, japonezi nuk mbajti lotët pas tri rrëzimeve në raundin e parë

31.12.2018 17:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shumë miliona për 140 sekonda: Mayweather fitoi lehtësisht ndaj Nasukawas, japonezi nuk mbajti lotët pas tri rrëzimeve në raundin e parë

Floyd Mayweather i janë dashur vetëm 140 sekonda të fitojë kundër kikboksierit japonez, Tenshin Nasukawa, ku me këtë rasti arkëtoi nëntë milionë dollarë (7.86 milionë euro).

Amerikani rrëzoi tri herë kundërshtarin në ngjarjen e mbajtur në Tokyo dhe pasi skuadra e Nasukawas u dorëzua duke gjuajtur në ring peshqirin e bardhë, 20-vjeçari nuk mbajti lotët.

Japonezi duke qarë në këndin e tij

“E gjitha ishte për argëtim, u zbavitëm shumë”, ka thënë Mayweather, i cili fitoi ndaj Conor McGregorit në gushtin e 2017 në një meç boksi të vërtetë.

Kjo ndeshje nuk ishte në seriozitetin dhe nivelin e atyre që jemi mësuar ta shikojmë në boks dhe nuk mund të llogaritet zyrtare.

Ajo ishte pa gjyqtarë, rezultati përfundimtar nuk do të ndikonte në rekordin e Mayweatherit në boks, i cili mbetet 50-0. Fituesi do të përcaktohej me nokaut apo nokaut teknik.

Për Mayweather kjo ishte një aventurë e re pasi ishte hera e parë që ai zhvillonte një meç jashtë Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Por, duket se ishte një punë e lehtë për të rritur pasurinë dhe popullaritetin e tij,në fund i doli ashtu siç e kishte planifikuar. Pak, punë dhe shumë përfitime. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Del në shitje shtëpia e ndërtuar më 1960, me enterier të ruajtur në mënyrë të përkryer (Foto)

Del në shitje shtëpia e ndërtuar më 1960, me enterier të ruajtur në mënyrë të përkryer (Foto)

Cigaret elektronike ua shtojnë 3 herë më shumë rrezikun e sulmit në zemër

Cigaret elektronike ua shtojnë 3 herë më shumë rrezikun e sulmit në zemër

Sulmet kibernetike i kushtojnë bizneseve çdo vit miliona dollarë

Sulmet kibernetike i kushtojnë bizneseve çdo vit miliona dollarë

Sa herë duhet të bëjë një çift marrëdhënie seksuale për të mbetur gruaja shtatzënë?

Sa herë duhet të bëjë një çift marrëdhënie seksuale për të mbetur gruaja shtatzënë?

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Ushqimet të cilat depërtojnë direkt në qelizat e trurit tuaj

Ushqimet të cilat depërtojnë direkt në qelizat e trurit tuaj

Parandaloni kancerin e mushkërive me anë të këtyre 4 mënyrave

Parandaloni kancerin e mushkërive me anë të këtyre 4 mënyrave

Analisti i shquar i Apple parashikon sukses të paprecedent për Galaxy S10

Analisti i shquar i Apple parashikon sukses të paprecedent për Galaxy S10

Senatorja Amerikane kërcënon me shpërbërje Amazon, Facebook dhe Google nëse zgjidhet presidente në 2020

Senatorja Amerikane kërcënon me shpërbërje Amazon, Facebook dhe Google nëse zgjidhet presidente në 2020

Mutacionet e tumoreve përcaktojnë suksesin e imunoterapisë

Mutacionet e tumoreve përcaktojnë suksesin e imunoterapisë

Zbrazi ujin mbi rrobe gjatë emisionit televiziv, harroi se e ka maskën në fytyrë kur deshi të pinte (Video)

Zbrazi ujin mbi rrobe gjatë emisionit televiziv, harroi se e ka maskën në fytyrë kur deshi të pinte (Video)

SHBA procedim penal ndaj themeluesve të OneCoin

SHBA procedim penal ndaj themeluesve të OneCoin

Mësoni se çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk keni pirë alkool për 28 ditë

Mësoni se çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk keni pirë alkool për 28 ditë

Qeni që kujdeset për bagëtinë, mund të zëvendësohet me dronin që leh (Video)

Qeni që kujdeset për bagëtinë, mund të zëvendësohet me dronin që leh (Video)

Facebook teston një version të “Watch Party” për Instagram

Facebook teston një version të “Watch Party” për Instagram

Si ndikon alkooli në trurin tuaj?

Si ndikon alkooli në trurin tuaj?