Shufra i përshkon kokën, mbijeton për mrekulli (KUJDES! Pamje të rënda)

19.02.2016 15:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shufra i përshkon kokën, mbijeton për mrekulli (KUJDES! Pamje të rënda)

Një punëtor indian mbijetoi për mrekulli pasi një shufër hekuri i përshkoi kafkën tej për tej. Mohammad Guddu po punonte në një kantier ndërtimi në Malad kur shufra ra nga disa kate më lart dhe iu ngul në kokë.

Në foto shihet 24-vjeçari me shufrën që i ka hyrë sipër ballit dhe i ka dalë në pjesën e pasme të kokës.

Mjekët arritën që pas një operacioni që zgjati 5 orë t’i hapnin kafkën punëtorit dhe t’i nxirrnin shufrën. Guddu tashmë është jashtë rrezikut për jetën, por pjesa e majtë e trupit i është paralizuar.

Gjithsesi, mjekët mendojnë se në 3 muajt e ardhshëm ai do të shërohet plotësisht.

Doktori Batuk Diyora shpjegoi: “Është një mrekulli që ka shpëtuar, por ka ndihmuar fakti që shufra ka shpuar një pjesë të parëndësishme të trurit apo arteriet që sjellin gjakun në tru. Operacioni ishte shumë i ndërlikuar”.

 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetar/e dhe  praktikant
artikull i sponzorizuar


Kosova nis me peticione të brendshme thirrjen për anëtarësim në UNESCO

Kosova nis me peticione të brendshme thirrjen për anëtarësim në UNESCO

Panairi i artizanaleve thërret diasporën për ruajtjen e traditës

Panairi i artizanaleve thërret diasporën për ruajtjen e traditës

Filmi “Elvis Walks Home”, në Montreal World Film Festival

Filmi “Elvis Walks Home”, në Montreal World Film Festival

Kinematografia e trashëgimia kulturore edhe sivjet mbesin me legjislacion të vjetër

Kinematografia e trashëgimia kulturore edhe sivjet mbesin me legjislacion të vjetër

Zbulimi i rrallë në Gjirokastër, del në dritë pas 300 vitesh

Zbulimi i rrallë në Gjirokastër, del në dritë pas 300 vitesh

Paçarizi: Rreth 30 përqind e kandidatëve e kuptojnë gramatikën e Gjuhës Shqipe

Paçarizi: Rreth 30 përqind e kandidatëve e kuptojnë gramatikën e Gjuhës Shqipe

Bajrami: Seminari për gjuhën do të kontribuojë në ndërkombëtarizimin e studimeve albanologjike

Bajrami: Seminari për gjuhën do të kontribuojë në ndërkombëtarizimin e studimeve albanologjike

Dokumentari për komunitetin që lufton realitetin ekonomik, triumfoi në “DokuFest”

Dokumentari për komunitetin që lufton realitetin ekonomik, triumfoi në “DokuFest”

Fragmente eksponatesh parahistorike nxirren me ekskavator në Runik

Fragmente eksponatesh parahistorike nxirren me ekskavator në Runik

O’Connell: Fuqia e qytetarëve mund ta transformojë shoqërinë

O’Connell: Fuqia e qytetarëve mund ta transformojë shoqërinë

Kalaja e Prizrenit përmes syzesh virtuale

Kalaja e Prizrenit përmes syzesh virtuale

Kosova me pak opsione në kërkim të kandidatit për “Oscar”

Kosova me pak opsione në kërkim të kandidatit për “Oscar”

Zëri origjinal i Aleksandër Moisiut, i regjistruar në vitin 1912

Zëri origjinal i Aleksandër Moisiut, i regjistruar në vitin 1912

Hapet ekspozita “Përtej Fantazisë”, e dizajneres Arbresha Hoxha (Foto)

Hapet ekspozita “Përtej Fantazisë”, e dizajneres Arbresha Hoxha (Foto)

Dizajnerja kosovare, Arbresha Hoxha ekspozitë personale në Gjermani

Dizajnerja kosovare, Arbresha Hoxha ekspozitë personale në Gjermani

Serbët ndërpresin transmetimin e filmit “Kosovo…Nazdravlje! Gëzuar!” në Novi Sad (Video)

Serbët ndërpresin transmetimin e filmit “Kosovo…Nazdravlje! Gëzuar!” në Novi Sad (Video)